Jak dowiedzieli się dziennikarze Radia Zet, prezydent Andrzej Duda przyznał swoim pracownikom tylko w grudniu ubiegłego roku blisko milion złotych nagród. Wcześniej Kancelaria Prezydenta przekonywała w tzw. „raporcie otwarcia”, że Bronisław Komorowski wydał już wszystkie pieniądze na ten rok.

Jak dowiedział się Roman Osica z Radia Zet, Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy, tylko w grudniu ubiegłego roku nagrodziła 261 swoich pracowników (trochę więcej niż połowa wszystkich pracowników) nagrodami o wartości w sumie 862.500 zł. Kancelaria nie podała jednak szczegółów dotyczących tego kto dokładnie dostał nagrody i ile.

Jak zauważa dziennikarz Radia Zet, Andrzej Duda – jeszcze gdy nie był prezydentem – ostro krytykował ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego za wysokie wydatki na nagrody dla swoich pracowników.

Ponadto, jak przypomina Osica, na początku swojego urzędowania Kancelaria Prezydenta Dudy opublikowała tzw. raport otwarcia, w którym przekonywała, że poprzedni prezydent Komorowski wydał już wszystkie pieniądze z budżetu kancelarii przeznaczone na rok 2015.

Po publikacji Radia Zet, Kancelaria Prezydenta Dudy wydała oświadczenie, w którym przekonuje, że prawie stu procentowy limit wykorzystany przez Komorowskiego na wynagrodzenia, o którym pisała w „raporcie otwarcia”, to „tylko zaplanowane wydatki, a nie wykorzystane”.
 

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: radio zet / prezydent.pl

...

Zobacz również