Można Donalda Tuska nienawidzić, zarzucać mu nieumiejętne rządzenie krajem czy nawet zdradę stanu, jednak trudno odmówić mu politycznych umiejętności. Nie bez powodu po kolejnych sukcesach Platforma przegrała z PiS dopiero, kiedy Tusk objął stanowisko szefa RE i wyjechał z kraju.

Donald Tusk wyjeżdżał z kraju w atmosferze skandalu, jako jedna z najbardziej nielubianych osób w Polsce. Nie potrzeba było jednak wiele, aby były premier znowu zaskarbił sobie sympatię ogromnej części Polaków.

Chociaż PiS często przypuszcza ataki na Donalda Tuska, to po szefie Rady Europejskiej spływają one niczym po kaczce. Tak było z zakończoną 27:1 wojną w Brukseli ale i jest – przynajmniej na razie – z kolejnymi wezwaniami do prokuratury.

Jak ujawniają ludzie z bliskiego otoczenia Tuska, istnieje jednak jedna rzecz, której były premier panicznie się boi.

– Boi się o syna – ujawniają informatorzy „Newsweeka”.

Czy są powody do obaw?

Niestety dla Tuska – tak. Synowi przewodniczącego RE zarzuca się bowiem współpracę z szefem Amber Gold. Jeśli Michałowi Tuskowi faktycznie zostanie udowodniona kluczowa rola w aferze, to może skończyć za kratkami. Tego Donald Tusk boi się najbardziej na świecie.

– Nie będę robił z siebie kretyna. Debil nie uwierzy, że nie wiedziałem. Wiedziałem o jednym wyroku karnym P. i zastrzeżeniach KNF wobec Amber Gold. Co mam powiedzieć? Głupota i tyle – wyznał jeszcze w 2012 roku młody Tusk.

Tak żyje Andrzej Duda [ZDJĘCIA]


Tak wyglądał związek Piotra T. z młodą Kambodżanką [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również