Rzecznik Dudy się wygadał. Prezydent nie będzie ubiegał się o reelekcję?

Rzecznik Dudy się wygadał. Prezydent nie będzie ubiegał się o reelekcję?

Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta się wygadał. W trakcie ostatniego wystąpienia jego słowa wskazały na to, że Andrzej Duda nie będzie się ubiegał o następną kadencję. Wygląda na to, że została zdradzona naprawdę istotna informacja.

Błażej Spychalski zszokował Polskę. Zdaniem rzecznika Andrzej Duda nie będzie się ubiegać o kolejną kadencję.

Błażej Spychalski o Andrzeju Dudzie

Rzecznik prezydenta zdecydował się na dość zagadkową wypowiedź. Mężczyzna oświadczył, że wybory prezydenckie są dopiero za dwa lata, a Andrzej Duda nie podjął jeszcze decyzji czy będzie kandydował na następną kadencję. Rzecznik zaznaczył, że dzień dzisiejszy nie jest odpowiednim momentem do podejmowania takiej decyzji. Słowa rzecznika wstrząsnęły Polską i wywołały szereg spekulacji. Według mediów niezdecydowanie Andrzeja Dudy może wynikać z niepewności poparcia przez Jarosława Kaczyńskiego. Mimo, że jakiś czas temu prezes Prawa i Sprawiedliwości publicznie zadeklarował wsparcie aktualnego prezydenta w wyborach to sytuacja nie do końca jest klarowna.

Kłopoty małżeńskie?

Inną ciekawą spekulacją jest informacja o kłopotach małżeńskich pary prezydenckiej. Zdaniem części mediów w relacjach pary ma się psuć, a brak zainteresowania ze strony prezydenta tylko pogarsza sprawę. Czy Andrzej Duda waha się nad reelekcją bo chce ratować swoje małżeństwo? Niektórzy mówią, że aktualny prezydent może obawiać się, konsekwencji karnej po swojej pierwszej kadencji i zdecyduje się zrezygnować z drugiej. Zwolennicy prezydenta uważają z kolei, że prezydent może być po prostu zmęczony swoją dobrą i sumienną pracą. Dodają również, że może chcieć skupić się na rodzinie, na skutek czego zrezygnuje z drugiej kadencji. Dodają również, że jeśli prezydent zdecyduje się kandydować to zarówno oni, jak i prezes Kaczyński na pewno poprą jego kandydaturę.Najlepsze newsy dnia:

  1. Kaczyński ma wielkie plany ws. Polski. Nie wszystkim się spodobają
  2. Nad KRS wciąż gromadzą się czarne chmury. Ten wniosek może wszystko zmienić
  3. Morawiecki bardzo odważnie o Polsce. „Przemodelowujemy mapę Europy”
Następny artykuł