Błaszczykowski: Zarabiam za dużo, a gram tylko w piłkę

Błaszczykowski: Zarabiam za dużo, a gram tylko w piłkę Źródło: fot. wikimedia / Roger Gor

Były kapitan polskiej reprezentacji i jeden z najlepiej zarabiających polskich piłkarzy, Jakub Błaszczykowski, w rozmowie z niemieckimi mediami wypowiedział się na temat swoich zarobków. Jak przekonuje sportowiec, nie powinien tyle zarabiać, bo "tylko gra w piłkę".

Zarobki sportowców to zawsze gorący temat. Jedni są pełni uznania ich zasług i nie mają nic przeciwko, by zarabiali tyle ile zarabiają, a inni z kolei są oburzeni wysokością wynagrodzeń najlepszych z piłkarzy.

Do tej drugiej grupy najwyraźniej dołączył były kapitan polskiej reprezentacji w piłce nożnej, Jakub Błaszczykowski, który w rozmowie z niemieckimi mediami odniósł się do wysokich zarobków sportowców, w tym głównie piłkarzy.

 - Gram tylko w piłkę nożną, nie powinienem zarabiać więcej niż lekarz czy policjant - wyznał Błaszczykowski.

Wypowiedź bohatera ostatniego meczu z Ukrainą na EURO'16 rozbudziła żywą dyskusję w polskim internecie. Jedni są zachwyceni postawą Błaszczykowskiego i doceniają, że bogactwo i kariera nie uderzyły mu do głowy. Z kolei równie duża część komentujących zarzuca mu brak szczerości, ponieważ - jak przekonują - skoro uważa swoje zarobki za o wiele za wysokie to przecież nic mu nie stoi na przeszkodzie, by dobrowolnie się ich zrzekał lub przekazywał je na cele charytatywne.

Tu należy nadmienić, że Kuba Błaszczykowski rzeczywiście udziela się charytatywnie, jednak unika przy tym rozgłosu w mediach. Do mediów przedostały się informacje jedynie o dwóch przypadkach takiej działalności polskiego piłkarza. Pierwszy przypadek to ten gdy ofiarował 80 tysięcy złotych na leczenie chorego chłopca, a drugi to ufundowanie 500 biletów dla dzieci na jeden z meczy Wisły Kraków.

Jakub Błaszczykowski to jeden z najlepiej zarabiających polskich piłkarzy. W 2015 roku zarobił 13,5 miliona złotych, a rok wcześniej aż 14,3 miliona złotych.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: taff / prosieben Następny artykuł