Wojna o Woodstock trwa. Jerzy Owsiak twierdzi, że rząd celowo rzuca mu kłody pod nogi, bo chce, aby festiwal się nie odbył. Na utrudnienia, które funduje mu PiS znalazł mocną odpowiedź.

W tym roku Woodstock został uznany przez MSW za wydarzenie o podwyższonym ryzyku. Oznacza to, że organizatorzy festiwalu będą zmuszeni wydać znacznie więcej na jego ochronę. Owsiak twierdzi, że ministerstwo w swojej decyzji wcale nie kierowało się troską o bezpieczeństwo uczestników Woodstocku. Gdyby tak było, resort nie zrezygnowałby z przyznania festiwalowi ochrony niemieckich strażaków.

Mimo utrudnień, przygotowania do wydarzenia idą pełną parą a jego organizator postanowił odpowiedzieć władzy na wspomniane nieprzyjemności. Na Woodstocku pojawi się ogromna flaga Polski. Będzie miała powierzchnię 1560 metrów kwadratowych. W zamierzeniu ma symbolizować patriotyzm uczestników festiwalu, którzy przez część działaczy PiS uznawani są za zdemoralizowanych.

Pod flagą zmieści się kilka tysięcy osób, pod częścią białą, symbolizującą czystość intencji, oraz czerwoną, wskazującą na odwagę i poświęcenie – pisze „Nowa Trybuna Opolska”.

źródło: NaTemat

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=hE8DTQ0wSsc

...

Zobacz również

Zobacz również