Blady strach padł na policję. Choć to już nie pierwszy raz, kiedy islamscy radykałowie uderzają prosto w mundurowych, zamiary dżihadystów jeszcze nigdy nie były aż tak wyraźne. Ekstremiści rozpoczęli właśnie polowanie na policjantów i jak na razie zbierają krwawe żniwo.

Walka w południowej Rosji z rosnącymi w siłę dżihadystami to już chleb powszedni tamtejszej policji. Republika Dagestanu i Obwód Astrachański to od dawna tereny walk z bojownikami radykalnego islamu. Ci nie byli jednak nigdy aż tak agresywni i zawzięci w walce przeciw policji.

Jak alarmują mundurowi z Astrachania, islamiści rozpoczęli prawdziwe polowanie na policjantów. W nocy z poniedziałku na wtorek grupa islamskich radykałów upozorowała wypadek, by przyciągnąć do siebie patrol policji. Kiedy mundurowi wyszli z radiowozu, wahabici otworzyli do nich ogień, mordując ich na miejscu.

 – W nocy grupa radykalnych islamistów-wahabitów, po upozorowaniu wypadku drogowego, otworzyła ogień do policjantów drogówki; dwaj funkcjonariusze zginęli na miejscu – poinformował gubernator obwodu, Aleksandr Żyłkin.

Jak informuje Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej, islamiści południowej Rosji jednoczą się w walce przeciw policji. Komitet nie ma też wątpliwości, że takie akcje będą coraz częstsze, gdyż dżihadyści rozpoczęli prawdziwe polowanie. Ich celem jest nie tylko mordowanie policjantów. Islamiści dążą do destabilizacji i totalnego chaosu na tych terenach, gdyż chcą zaprowadzić na nich własny porządek.

...

Zobacz również