Black mirror logo
flickr/BagoGames
Paulina Musianek - 22 Maja 2019

Zbliża się premiera Black Mirror. Co nas zaskoczy w kolejnym sezonie?

Black Mirror kolejny raz zatrzęsie światem seriali. Nowy sezon już niedługo na Netflixie. Co przyniosą nam kolejne odcinki serialu opowiadającego o zbliżającej się przerażającej rzeczywistości, którą sami sobie już teraz tworzymy?

Black Mirror 5 jest już w drodze. 5 czerwca pojawi się na platformie streamingowej Netflix. Stworzony przez Charliego Brookera, "Black Mirror", czyli "Czarne Lustro" powstał jako brytyjska seria antologii nadawana na Channel 4.

Ogromny sukces tej produkcji i jego prekursorskie podejście do ukazania futurystycznego świata, od którego jesteśmy o krok, sprawił, że po 3 pierwszych sezonach wykupił go Netflix i zajął się produkcją kolejnych sezonów. Skupiając się przede wszystkim na niebezpiecznie bliskich konsekwencjach wynikających z niewłaściwego wykorzystywania stale rozwijającej się technologii, serial "Czarne Lustro" jest pod wieloma względami godnym następcą klasycznej antologii Roda Serlinga "Strefa mroku".

Black Mirror: Bandersnatch - przełomowy film typu interactive

Oczekiwania co do 5. sezonu "Black Mirror" są ogromne, również za sprawą ostatniego odcinka, wyróżnionego mianem filmu o tytule "Bandersnatch". Niezależny odcinek umożliwił widzom dokonywanie interaktywnych wyborów, które decydowały o narracji programu.

Twórcy "Czarnego lustra" byli pierwszymi, którzy zdecydowali się na ten krok. Oprócz tej niezwykle pionierskiej cechy odcinek sam w sobie powala. Fabuła skonstruowana jest na zasadzie labiryntu, który zasiewa w widzu pytanie, czy w naszym codziennym życiu naprawdę mamy możliwość podejmowania decyzji, czy wciąż jesteśmy przez coś kierowani - przez inne osoby, przez sytuacje lub własne, wewnętrzne uwarunkowania.

Odcinek "Bandersnatch", podobnie jak wszystkie poprzednie odcinki, można obejrzeć na Netflixie - w żadnym innym źródle "Bandersnatch" nie będzie miał swojej interaktywnej funkcji.

Black Mirror Netflix - o czym będzie sezon 5?

Pierwsze cztery sezony to niezwykle inteligentne historie, opowiadające ludzkiej tendencji do podążania za uzależniającymi technologiami, które z pozoru mają nam ułatwiać życie, a w rzeczywistości "upośledzają" empatię, właściwe postrzeganie świata i siebie w tym świecie.

Piąty sezon serialu będzie zawierał tylko trzy odcinki, ale - mamy nadzieję, jak w poprzednich sezonach, przemyślana, zaskakująca fabuła i genialne talenty scenarzystów, aktorów i reżyserów zrekompensują małą liczbę epizodów. Zresztą, każdy fan "Black Mirror" wie, że każdy z odcinków warto obejrzeć kilkukrotnie.

Za każdym razem znajduje się w nim coraz więcej różnych "smaczków", skłania to do kolejnych przemyśleń. W nowym sezonie wystąpią znane twarze, takie jak Anthony Mackie, Andrew Scott, Yahya Abdul-Mateen II, Topher Grace, Nicole Beharie, Angourie Rice i - tak - Miley Cyrus. Więcej zdradza trailer.

Black Mirror trailer pl - zwiastun Czarnego Lustra zaostrza apetyt

Zwiastun pokazuje przebłyski historii, które zobaczymy w nowym sezonie, m.in. młodą dziewczynę, która przez swojego robota jest nakłaniana do zostania gwiazdą popu. Zobacz trailer!

"Black Mirror" od 2011 roku przyciąga widzów, przerysowując wiele aspektów współczesnego, ludzkiego życia. Jednak ich wizja okazuje się niestety bardzo bliska prawdy. Jakie refleksje przyniesie nam 5. sezon?

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Gra o tron - gdzie oglądać za darmo? Czy GoT jest na Netflix?
  2. Niedobrani - zwiastun, premiera, film online
  3. Tajemnice Joan - gdzie obejrzeć film online?
  4. Stranger Things 3. Kiedy nowy sezon serialu?
  5. Narcos: Mexico. Sezon 4. popularnego serialu - obsada
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News