Mogą być ofiary! Już w najbliższy piątek rozpocznie się dramat

Mogą być ofiary! Już w najbliższy piątek rozpocznie się dramat Źródło: Fot. Wikipedia

Black Friday zbliża się wielkimi krokami. Ten dzień ma taką nazwę nie bez przyczyny. Ogromne przeceny przyciągają tłumy, a tam, gdzie zbija się masa ludzka, mogą być ofiary. W piątek może się rozpocząć prawdziwy dramat, uważajcie na siebie tego dnia.

Black Friday to jeden z najważniejszych dni w roku. Nie jest to może oficjalne święto, ale wszyscy wiemy, co tego dnia się liczy. Wiele osób ogarnia zakupowy szał i są w stanie zrobić wszystko, by zdobyć upragnione rzeczy. Skąd w ogóle wziął się taki dzień? Już od kilkudziesięciu lat kultywowana jest ta tradycja. W każdy czwarty piątek listopada, czyli niedługo po Święcie Dziękczynienia, które jest obchodzone w Stanach Zjednoczonych, zaczyna się szał na świąteczne zakupy. To wtedy do sklepów masowo przychodzili ludzie, by zacząć świąteczny szał. Wielu sprzedawców zaczęło oferować tego dnia jednodniowe zniżki na swój asortyment. Dla wielu sprzedawców był to dzień, który dawał im największy utarg w całym roku. Coraz więcej sklepów zaczęło stosować taką taktykę i dziś jest to jedno z największych świąt właścicieli biznesów. Co więcej, zostaje on wprowadzony i w innych krajach, gdyż widać, że przynosi to zyski.

Są dwie teorie dotyczące nazwy, która nie kojarzy się na pierwszy rzut zbyt dobrze, ale wszyscy wiemy, że niesie za sobą wielkie promocje. Jedna z nich mówi, iż ten dzień został tak nazwany od tego, że pracownicy sklepów masowo brali wolne, żeby nie być tego dnia w pracy. Druga natomiast jest bardziej zatrważająca, bo wymyślić ją mieli policjanci przez sytuacje, do których potrafi dochodzić tego dnia.

Black Friday - są ofiary tego dnia

Dane są nieubłagane. Według statystyk policji w ciągu 9 lat zginęło 10 osób biorących udział w Black Friday. Większość z nas widziała obrazki z tego dnia w telewizji czy internecie. Długie kolejki ludzi stojących po kilka godzin przed sklepem i czekających na otwarcie. Gdy "bramy" sklepów zostaną podniesione, Ci w szale rzucają się na najpotrzebniejsze im rzeczy i wyrywają je sobie, by tylko upolować najlepszą promocję. Wtedy dochodzi do podeptań, uduszeń przez omdlenia w tłumie i nieszczęśliwych wypadków.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Coś wam to przypomina? Dobrze kojarzycie, u nas też takie właśnie wypadki zdarzają się i to właśnie na okres świąteczny przypada ich apogeum. Większość na pewno pamięta świąteczne walki o karpia w Lidlu, bitwy o Świeżaki i inne produkty, które oferują największe supermarkety w Polsce. Ludzie kłócą się, biją i wyzywają, by tylko dorwać produkt, który sobie upatrzyli. Może się zdarzyć taka sytuacja, że dojdzie do nieszczęśliwego wypadku i właśnie takich dantejskich scen ze sklepów. Jeżeli wybieracie się na Black Friday to uważajcie na siebie. Szukajcie ciekawych promocji, ale róbcie to rozsądnie, gdyż życie i zdrowie jest ważniejsze od rzeczy, którą chcecie kupić na święta.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Lidl zmiażdżył konkurencję na Black Friday! Prawie jak ZA DARMO
  2. 95% Polaków dostanie wysokie dopłaty! Znamy szczegóły
  3. Widzowie Barw Szczęścia w szoku! Ulubionemu aktorowi grozi więzienie
  4. Znaki zodiaku i ich ukryte supermoce. Będziesz w SZOKU!
  5. ZNAKI ZODIAKU, które są największymi leniuchami. Kochają spać
Następny artykuł