12 osób zmarło, ponad 100 zostało rannych z powodu wyprzedaży Black Friday. Porażające nagrania z USA, uważajcie na siebie

12 osób zmarło, ponad 100 zostało rannych z powodu wyprzedaży Black Friday. Porażające nagrania z USA, uważajcie na siebie Źródło: Screen/Youtube/Andrew Lanoue

Black Friday to wyjątkowy dzień w roku, kiedy ludzie na całym świecie szaleją na wyprzedażach. Szał na kupowanie produktów w znacznie obniżonych cenach rozpocznie się już dzisiaj i w niektórych przypadkach potrwa nawet cały weekend, a czasem nawet tydzień. Gonitwa po wymarzone produkty może jednak skończyć się tragicznie.

Black Friday oznacza niskie ceny i spektakularne promocje w wielu sklepach na całym świecie. Jak się okazuje, obniżki wyzwalają w niektórych osobach niemalże zwierzęce instynkty. Ludzie stojący w kolejkach do sklepu przepychają się, a nawet biją o wymarzone produkty. Jak się okazuje, czasami wyprzedażowe szaleństwo może skończyć się tragicznie. 

Podczas Black Friday niektórym puszczają nerwy

Sezon obniżek trwa w najlepsze, a coraz więcej osób jest skuszona promocjami, jakie oferują ich ulubione sklepy. Tłumy ludzi czekają przed wejściem do galerii handlowej, aby jak najszybciej dostać upatrzone wcześniej produkty w atrakcyjnych cenach. Niestety z roku na rok wzrasta liczba kłótni, a nawet bójek podczas Black Friday. Niektórym osobom szybko puszczają nerwy.

Tragiczne statystyki wyprzedaży

Największe szaleństwo wyprzedażowe trwa w USA. To właśnie tam ludzie są skuszeni największymi promocjami, przez co między klientami powstają sprzeczki, kłótnie i bijatyki. Od 2006 roku w wyniku stratowania przez tłum i pobić zginęło 12 osób, a ponad 100 zostało rannych. Klienci zapatrzeni na artykuły w obniżonych cenach nie zwracają uwagi na zdrowie i życie zarówno swoje, jak i innych kupujących. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Co więcej podczas obniżek na Black Friday zagrożeni są również pracownicy sklepu. W 2008 roku sprzedawca w jednym ze sklepów w Nowym Jorku, został stratowany przez tłum, który pędził po wymarzone produkty. Mężczyzna był deptany przez setki ludzi i zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Dzisiaj grzeje: 1. Staruszka zapukała do sąsiada i prosiła o obierki z ziemniaków. Gdy poznał jej powód prawie zemdlał

2. Edyta Górniak dostała SMS-a i osunęła się na ziemię. Treść o śmiertelnym wypadku zmroziła gwiazdę

W internecie krąży wiele nagrań, na których widać skandaliczne zachowania klientów sklepów. Ludzie nie patrzą na siebie, ani na innych kupujących i gnają po artykuły, wzajemnie się tratując. Należy pamiętać, żeby zachować zdrowy rozsądek i rozwagę. Nowy sprzęt czy ubranie zakupione w obniżonej cenie na pewno nie jest warte utraty zdrowia a nawet życia. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pazerny nastolatek wystawił matce rachunek za obowiązki domowe. Tak go załatwiła, że odebrało mu mowę
  2. "Córka" Strasburgera komentuje narodziny jego dziecka. Wyjawia prawdę o jego ojcostwie
  3. Błaga już tylko o modlitwę i pilną pomoc. Rodzinny koszmar gwiazdy "M jak miłość", trwa dramatyczna walka o życie
  4. Klasa sama w sobie. Tak Beata Tyszkiewicz zareagowała na słowa szowinisty Żuławskiego o jej biuście
  5. Już nie tylko wysokie mandaty. Drogówka zabierze ci nawet samochód

źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News