Nie daj się oszukać przed Black Friday. Jest narzędzie, dzięki któremu w prosty sposób sprawdzisz, czy faktycznie kupujesz w okazyjnej cenie

Nie daj się oszukać przed Black Friday. Jest narzędzie, dzięki któremu w prosty sposób sprawdzisz, czy faktycznie kupujesz w okazyjnej cenie Źródło: .

Black Friday zbliża się wielkimi krokami. Wielu Polaków ruszy do sklepów z elektroniką w poszukiwaniu okazji, ale sklepy potrafią manipulować cenami na swoją korzyść. Istnieje jednak narzędzie, które pozwoli upewnić się, że okazja, z której chce się skorzystać, faktycznie jest przeceną, a nie próbą naciągnięcia klienta.

Black Friday przypłynął do Polski zza oceanu. W mediach co roku pojawiają się zdjęcia z amerykańskich hipermarketów, gdzie klienci praktycznie biją się o niesamowicie przecenione telewizory czy sprzęt AGD. Nic dziwnego, że i polscy sprzedawcy chcieli stworzyć okazję do ściągnięcia tłumów do sklepów.

To dzień wyjątkowych promocji zwłaszcza w przypadku urządzeń elektronicznych. Warto jednak się upewnić, czy promocja, z której chce się skorzystać, faktycznie jest okazją, a nie sztucznie stworzoną na potrzeby Black Friday obniżką.

Podczas Black Friday sprzedawcy posuwają się do różnych manipulacji

Nieraz zdarza się bowiem, że okazje, które znajduje się w sklepach w dniu wyprzedaży, zostały sztucznie stworzone na jej potrzeby. Na przykład niektóre telefony można było o wiele taniej kupić latem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na miesiąc lub dwa przed Black Friday podnosi się cenę - nieraz nawet o 300, 400 PLN - do ceny wyższej nawet od tej sugerowanej przez producenta, po czym w ramach Black Friday powraca się do kwoty sprzed podwyżki i nazywa ją okazją.

Dlatego też pewien użytkownik portalu wykop - TylkoNieOn - stworzył stronę, która pozwoli sprawdzić, ile wymarzone urządzenie kosztowało ostatnich kilka miesięcy i przekonać się, czy inwestycja, jakiej dokonamy w Black Friday, to faktycznie oszczędzanie, czy wręcz przeciwnie. Wystarczy wejść na stronę fakefriday.org i wpisać w okno wyszukiwarki nazwę upragnionego urządzenia.

Ceny to nie jedyne pułapki czekające na klientów podczas wyprzedaży

W dniu wyprzedaży takich jak Black Friday należy uważać nie tylko na to, czy oferowane ceny faktycznie są konkurencyjne, ale również na to, czy sprzedawca nie próbuje klienta ordynarnie naciągnąć.

Dzisiaj grzeje: 1. Mąż porzucił ją, gdy była w 36. tygodniu ciąży. Otworzyła piekarnik w ich wspólnym domu i zamarła
2. Zwłoki przed siedzibą Polsatu! Nie żyje młoda kobieta

Przykrą statystyką jest to, że to właśnie w listopadzie i w grudniu radykalnie wzrasta liczba oszustw - zwłaszcza tych dokonywanych w przestrzeni internetowej. Należy więc uważnie patrzeć na to, gdzie podaje się numer karty kredytowej. Polacy średnio przeznaczają na zakupy w Black Friday aż 300 PLN - szkoda, aby trafiły one do oszustów.

>> Szalona promocja. Kup płytę Viki Gabor za 12,99 z darmowym odbiorem, trzeba się pospieszyć zanim zniknie <<

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dagmara z "Królowych Życia" zostanie gwiazdą "Rancza"? Jednym zdjęciem zelektryzowała fanów
  2. Edyta Górniak tuż przed finałem Eurowizji Junior wysłała do Viki Gabor jednoznaczną wiadomość. Gwiazda postawiła sprawę jasno
  3. Największy gwiazdor "Tańca z gwiazdami" zostanie tatą! Radosną nowinę przekazał wzruszającym zdjęciem
  4. Decyzja sądu ws. Jurka Owsiaka. Kwota i okoliczności powalają
  5. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła

źródło: o2

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News