Wakacje pod namiotem na łonie natury. Czy to legalne?

Wakacje pod namiotem na łonie natury. Czy to legalne? Źródło: pxhere.com/autor nieznany

Biwakowanie na dziko to świetny sposób na spędzenie czasu na łonie natury. Dzięki takim rozwiązaniom możemy też spędzić wakacje w ciekawych miejscach z bardzo małym nakładem finansowym. Niestety, w niektórych krajach nie jest dozwolone rozkładanie namiotów "na dziko". Jak jest w Polsce?

Biwakowanie na dziko to świetny sposób na tani wyjazd. Daje nam to także ogromną wolność - możemy spać wszędzie, gdzie tylko znajdziemy kawałek ziemi i trochę ochrony od wiatru. Nie musimy już polegać na polach namiotowych czy, co gorsza, hotelach lub domkach kempingowych, które oddalone są od atrakcyjnych miejsc o kilometry - możemy spać praktycznie tuż obok tych ciekawych lokacji. 

Biwakowanie na dziko w Polsce - dostaniemy mandat za biwakowanie na dziko?

Biwakowanie na dziko to wielka frajda - możemy rozłożyć swój namiot gdzie chcemy, nie jesteśmy zamknięci na polu z innymi ludźmi - totalna wolność. Niestety, w niektórych państwach władze nie patrzą przychylnie na takie biwakowanie. Dlatego, jeśli wybieramy się do Niemiec lub do Włoch, będziemy zmuszeni do korzystania z kempingów. Jednak w większości krajów prawo nie jest tak restrykcyjne i znajdziemy miejsca w dziczy, w których bez problemu się prześpimy. Polska jest jednym z nich - na szczęście w naszym kraju możemy rozłożyć namiot i spać w każdym miejscu publicznym. Oczywiście słowo "każdym" ma swoje wyjątki - nie możemy biwakować w parkach narodowych, a żeby zatrzymać się w miejscach chronionych - na przykład na plaży - będziemy musieli dostać pozwolenie z nadleśnictwa. Na szczęście takie pozwolenie można uzyskać nawet telefonicznie - nie będzie to więc duża sztuka. Jednak ogólnie, jeśli tylko będziemy zachowywać się spokojnie, nie powinniśmy dostać mandatu nawet nie mając pozwolenia.

Gdzie pod namiot na dziko w Polsce: biwakowanie na dziko na Mazurach, nocowanie w Bieszczadach pod namiotem, noclegi pod namiotem nad morzem

W Polsce jest naprawdę wiele miejsc, które warto odwiedzić. Nasz kraj jest bogaty w niesamowitą, piękną przyrodę i wiekowe zabytki, które są na wyciągnięcie ręki. Najlepszym sposobem na dotarcie do nich może być właśnie wyprawa, podczas której będziemy spać pod namiotem na dziko - zaoszczędzimy czas na szukanie kempingów i pieniądze potrzebne na zwiedzanie. Wystarczy tylko, że nie będziemy spali w parkach narodowych, a wszystko będzie w porządku. Na dziko wszystko stoi przed nami otworem - możemy przespać się tuż obok mazurskiego jeziora, do którego wejdziemy rano tuż po wstaniu, w Bieszczadach możemy zdobyć szczyt góry i, aby ukoronować nasz wysiłek, przespać się na tym miejscu. Nad morzem jest jeszcze ciekawiej - jeśli tylko dostaniemy przyzwolenie nadleśnictwa, możemy przespać się na plaży, ku zdziwieniu wszystkich spacerujących turystów! Żeby tylko nie skończyło się tak, że to my będziemy zdziwieni niespodziewanym przypływem!

  1. Gdzie na wakacje z dziećmi? Gdzie z psem?
  2. Urlop 2019. Gdzie zaplanować tegoroczne wakacje?
  3. Gdzie na wakacje 2019? Już dziś zaplanuj swój urlop
  4. Kiedy wakacje? Kiedy się kończą i kiedy je rezerwować?
  5. Wakacje studenckie 2019 - daty. Kiedy się zaczynają i kończą?
Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu