Czy to nie przesada? Błaszczak porównał ofiary smoleńskie z uczestnikami Bitwy Warszawskiej

Czy to nie przesada? Błaszczak porównał ofiary smoleńskie z uczestnikami Bitwy Warszawskiej Źródło: Flickr/Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Bitwa warszawka była jednym z najbardziej kluczowych wydarzeń w historii Polski. Dlatego też jej obchody są ważnym świętem państwowym, na którym przemawiają ważne persony w z polskiej polityki. Mariusz Błaszczak jednak stanowczo przesadził.

Bitwa warszawska została porównana przez Mariusza Błaszczaka do katastrofy smoleńskiej. Minister obrony narodowej porównania dokonał dzień przed obchodami Święta Wojska Polskiego, w trakcie uroczystości, które miały uczcić bohaterów "Cudu nad Wisłą".

Bitwa warszawska porównana do katastrofy smoleńskiej. Zaskakujące przemówienie ministra

Mariusz Błaszczak brał udział w obchodach w Ossowie. Mówił o tym, jak bolszewicy zemścili się na Polakach po bitwie warszawskiej - 20 lat później w katyńskich lasach. Minister mówił dużo o miłości do ojczyzny, przywiązaniu i oddaniu polskich bohaterów. Następnie płynnie przeszedł do tematu katastrofy smoleńskiej, co spotkało się ze sporą krytyką wielu Polaków.

- Ludzi, którzy w oficjalnej delegacji, z prezydentem Rzeczpospolitej prof. Lechem Kaczyńskim na czele, 9 lat temu udawali się do Katynia, by oddać hołd tym, którzy polegli skrytobójczo zamordowani za Polskę. [...] Jakże niezwykle wiążą się losy obrońców Polski w 1920 roku, tych, którzy zostali zamordowani w 1940 roku i tych, którzy oddali swe życie w tragedii smoleńskiej - mówił Błaszczak.

Internauci zastanawiają się, skąd Błaszczak wziął takie porównanie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Minister tłumaczył, że obie tragedie narodowe łączy miłość do ojczyzny oraz oddanie, które według niego są naszymi cechami narodowymi. Ponadto wskazał na ciąg przyczyn, od bitwy warszawskiej, przez zemstę Bolszewików w Katyniu, aż po katastrofę smoleńską, kiedy politycy lecieli na uroczystości związane z poprzednią tragedią. Internauci nie mogli uwierzyć w to, co polityk mówił.

Dzisiaj grzeje: 1. Nagła śmierć 12-latki zdruzgotała rodziców. Gdy znaleźli list od zmarłej córki nie mogli przestać płakać
2.Nawet 12 mln Polaków może wkrótce dostać niższe pensje, wszystko przez reformę rządu

- Nagromadzenie debili na wysokich stołkach. Czy w tym pisie są sami kretyni, czy wszyscy są zobowiązani lizać dupę kaczorowi? - pytał internauta.

- Miernotę porównać do bohaterów, którzy zginęli za naszą wolność przelewali krew za wolność - skomentowała użytkowniczka.

 

  1. Polska piosenkarka przed laty miała poważny wypadek. Auto zostało KOMPLETNIE zniszczone. Do dziś nie wsiadła za kierownicę
  2. Aleksandra Kwaśniewska unika tego tematu jak ognia. Prawda w końcu wyszła na jaw! Tego nikt się po niej nie spodziewał!
  3. Wdarł się do jej sypialni, związał i podpalił. Straszna zbrodnia na matce trojga dzieci
  4. Były mąż Kaczyńskiej zdradził co prezes PiS naprawdę sądzi o opozycji. Nienajlepsze informacje
  5. Rodzice błagali w telewizji o pomoc w odnalezieniu córki. Po 6 latach na jaw wychodzi ich mroczny sekret

Źrodło: Natemat

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu