Biskupi podjęli ważną decyzję, nie wszystkim się spodoba. Ludzie czekali na inne wiadomości

Biskupi podjęli ważną decyzję, nie wszystkim się spodoba. Ludzie czekali na inne wiadomości Źródło: Pixabay WenPhotos

Biskupi musieli dostosować się do nowych warunków panujących w czasie epidemii. Wstęp do świątyń został mocno ograniczony, wprowadzono limity wiernych mogących uczestniczyć w nabożeństwach. Dziś jednak wszystko uległo zmianie i kościoły na nowo napełnią się ludźmi, dlatego też biskupi zdecydowali się na podjęcie ważnej decyzji. Nie wszystkim przypadnie ona do gustu, szczególnie, iż wiele osób czekało na zupełnie inne wiadomości.

Biskupi zdecydowali się na wprowadzenie poważnych zmian i wydaje się, iż wynikają one z coraz to odważniejszych kroków podejmowanych przez rządzących. Chociaż wydaje się, iż mogliby zająć się ważniejszym problemem, zdecydowali się pominąć w swoich wypowiedziach trapiących wielu wiernych problem.

Biskupi ogłosili podjęte przez nich decyzje

Biskupi z niepokojem obserwowali puste ostatnimi czasy kościoły i starali się zachęcić wiernych do udziału w nabożeństwach poprzez zdalne formy modlitwy. Wiele kościołów zdecydowało się na transmitowanie swoich nabożeństw na profilach na Facebooku i proboszczowie prosili swoich parafian, by w tym trudnym czasie nie odwracali się od wiary oraz Boga. Od dziś, czyli 31 maja, kiedy wypada święto Zesłania Ducha Świętego, można już bez ograniczeń liczbowych przebywać w świątyniach. Oczywiście wierni nie są zwolnieni z utrzymywania bezpiecznego dystansu oraz zakrywania ust oraz nosa. Biskupi z tej okazji podjęli ważną decyzję, ale ludzie czekali na inne wiadomości.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Spodziewano się zupełnie czego innego

Ogłoszone przez biskupów zmiany są zupełnie innym typem wypowiedzi, niż ta oczekiwana przez wiernych. Wielu ludzi martwiących się kolejnymi niewiarygodnymi historiami ujawnionymi przez braci Sekielskich czekało na zabranie przez hierarchów kościelnych głosu komentującego tę sprawę. Los skrzywdzonych dzieci oraz obrzydliwe czyny jakich dopuścili się niektórzy księża wymagają konkretnych kroków, a najlepszy przykład idzie z góry. Niestety wszyscy czekający na konkretną wypowiedź, wskazujących kolejne kroki podejmowane przez kościół, będą niezadowoleni. Decyzja biskupów dotyczy zupełnie czego innego.

Dzisiaj grzeje: 1. Rozenek już na porodówce? Sytuacja jest poważna, mowa o alarmującej sytuacji, Majdan przejęty

2. Dramatyczna akcja policji w Gdyni. Na plaży odnaleziono ciało 26-latka

Już od dziś nastąpią w kościołach ogromne zmiany

W związku ze zniesieniem limitu ilości wiernych w kościołach biskupi w niektórych regionach Polski zdecydowali się na zniesienie dyspensy dotyczącej uczestnictwa w niedzielnych nabożeństwach. Z racji zagrożenia epidemiologicznego hierarchowie zdecydowali się na wprowadzenie takiego zwolnienia aby nie pomagać w rozprzestrzenianiu się wirusa wśród wiernych przychodzących do kościoła. Na zniesienie obowiązującej do tej pory dyspensy biskupi zdecydowali się m.in. w archidiecezji warmińskiej czy w Warszawie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. W naszych kuchniach można znaleźć radioaktywne jedzenie. Może być dla nas niebezpieczne?
  2. Nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski. Miał na swoim koncie wspaniały rekord świata
  3. Biskupi podjęli ważną decyzję, nie wszystkim się spodoba. Ludzie czekali na inne wiadomości
  4. Polacy wybrali najlepszą pierwszą damę. Agata Duda nie będzie zadowolona, liczby mówią same za siebie
  5. Zauważali niezwykłe zdolności dziecka, nie mogli ich zignorować. Ponadprzeciętny 4-latek zawstydził niejednego dorosłego
  6. Nie wyrzucił łupin po cebuli, zrobił nawóz dla ogórków. Uzyskał przeogromne zbiory

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News