Biskup, bohater skandalu seksualnego weźmie udział w uroczystej mszy z okazji chrztu Polski

Biskup, bohater skandalu seksualnego weźmie udział w uroczystej mszy z okazji chrztu Polski Źródło: fot. wikimedia/ Stiopa

Jak dowiedziały się poznańskie media, Juliusz Paetz, polski biskup oskarżany o seksualne molestowanie księży najprawdopodobniej weźmie udział w uroczystej mszy z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski. 

Informację o obecności Paetza na uroczystej mszy podano podczas jednego z programów w Radiu Zet. Lokalne media próbowały ustalić informację radia jednak rzecznik kurii udziela wymijających odpowiedzi.

Na pytanie portalu e-poznan.pl o to czy Paetz weźmie udział we mszy w Archikatedrze Poznańskiej - obok takich osobistości jak prezydent Duda i inni najważniejsi polscy politycy - rzecznik poznańskiej kurii wymijająco odpowiedział, że w koncelebracji mszy wezmą udział "nuncjusz apostolski Celestino Migliore, kardynałowie Stanisław Dziwisz, Kazimierz Nycz, Zenon Grocholewski i Henryk Gulbinowicz, przedstawiciele episkopatów Europy, wszyscy polscy biskupi diecezjalni, biskupi pomocniczy i seniorzy, kapłani kapituły metropolitalnej". Rzecznik kurii nie chciał ani zaprzeczyć, ani potwierdzić informacji o spodziewanej obecności biskupa Paetza.

Jak spekulują media, mimo że Juliusz Paetz został odwołany z pełnionej funkcji to zachował tytuł biskupa seniora, co oznacza najprawdopodobniej, że pojawi się na uroczystej mszy z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski.

Głośno o biskupie Paetzu zrobiło się kilka lat temu po artykule "Rzeczpospolitej", która ujawniła, że dopuszcza się on molestowania seksualnego podległych mu księży i kleryków. Według "RP" skłonności katolickiego hierarchy były tajemnicą poliszynela i nikt na to nie reagował. W reakcji na medialną burzę jaka się rozpętała wokół jego osoby, Paetz został odwołany ze stanowiska w 2002 roku.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

bh, źródło: e-poznan
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News