Bp Dec uderzył w święta w nauczycieli. Użył niewiarygodnego porównania, dostał mocną odpowiedź

Bp Dec uderzył w święta w nauczycieli. Użył niewiarygodnego porównania, dostał mocną odpowiedź Źródło: .

Biskup skrytykował strajk, który od kilku już tygodni zaburza przebieg edukacji uczniów. Duchowny zastosował porównanie, które bardzo poruszyło nauczycieli. Postanowili nie zwlekać i jak najszybciej odpowiedzieć na słowa biskupa.

Strajk nauczycieli trwa już od kilku tygodni. Koniec roku coraz bliżej, dlatego też uczniowie powinni skupiać się teraz jedynie na poprawach swoich ocen. Jednak ich zmartwieniem zdaje się być fakt, że większość z nich nie ma możliwości, by uczęszczać do szkoły. Coraz częściej spotyka się to z krytyką nie tylko ze strony rodziców, ale i osób, które nie są w żaden sposób związane ze strajkiem. W ostatnim czasie, na temat zaistniałej sytuacji postanowił wypowiedzieć się biskup Dec. Jego słowa wywołały niemałą burzę.  

Nauczyciele nie ustępują. Strajk wciąż trwa 

Zdaje się, że nauczyciele nie zakończą strajku, dopóki nie osiągną zamierzonych efektów. Na chwilę obecną, sytuacja z dnia na dzień wygląda coraz gorzej. W ostatnim czasie odbyły się egzaminy ósmych klas, do których nie wszyscy mieli możliwość zasiąść. Już niebawem rozpoczną się matury, nad którymi wisi jeden, wielki znak zapytania. Dyrektorzy placówek starają się dojść z nauczycielami do porozumienia, by uczniowie już w maju mogli spokojnie przystąpić do egzaminów.

Wiele osób coraz częściej krytykuje nie tylko sam strajk, ale i to jaką formę on przybiera. Ich zdaniem nie powinien mieć on nawet najmniejszego wpływu na przebieg edukacji uczniów. 

Biskup Dec publicznie na temat strajku 

W miniony czwartek biskup Ignacy Dec postanowił odnieść się do strajku nauczycieli. Jego słowa mogły zszokować wiele osób, ponieważ ten otwarcie skrytykował całą sytuację. 

Duchowny w bardzo bezpośredni sposób zwrócił się do nauczycieli, zarzucając im, że ci nie wypełniają misji, jaką sami sobie wybrali. Jego zdaniem powinni oni być sprzymierzeńcami uczniów, a nie stawać im na drodze do dalszego rozwoju. Dec postanowił przedstawić przykład prawdziwego nauczyciela, który dla swoich uczniów był nie tylko przyjacielem, ale i niewyobrażalnym wsparciem. Zdaniem duchownego, wzorem do naśladowania jest Janusz Korczak, który zginął wraz ze swoimi uczniami w komorze gazowej. Takiego porównania nikt się nie spodziewał, dlatego też wśród nauczycieli ze Świdnicy wybuchła niemała afera.  

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Nauczyciele nie kryją swojego oburzenia 

Nauczyciele postanowili nie kryć swojego niezadowolenia w związku ze słowami duchownego i zdecydowali się wysłać do niego list. Ich zdaniem biskup Dec fałszywie ich oskarżył, jakoby nie wypełniali oni swoich obowiązków zawodowych. Co więcej, według nich porównanie jakiego dopuścił się duchowny, było co najmniej niestosowne.  

- Księże Biskupie, w nawiązaniu do kazania wygłoszonego w Katedrze Świdnickiej w Wielki Czwartek 18.04.2019r. wyrażamy swoje oburzenie postawą Jego Eminencji w stosunku do strajkujących nauczycieli. Okres Triduum Paschalnego to czas głębokiej refleksji nad istotą człowieczeństwa, pokorą i miłością bliźniego, a nie wyrażania swoich poglądów politycznych. Sugerowanie parafianom jakoby nauczyciele nie wywiązują się ze swojej misji i nie trwają przy swoich uczniach do końca jest wysoce niesprawiedliwe i krzywdzące tę grupę zawodową, która – jak żadna inna – poświęca się ich edukacji i wspiera w wychowaniu - napisali w liście nauczyciele.


- Nie przystoi Biskupowi w tym okresie skłócanie społeczeństwa ze sobą poprzez przywoływanie na mszy bolesnych, nawiązujących do tragicznych przykładów z naszej historii, a tym samym nieadekwatnych do obecnej sytuacji społecznej. Strajkujące grono pedagogiczne ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy - pojawiło się dalej.

Biskup wciąż nie zareagował na słowa pracowników oświaty.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Jolanta Kwaśniewska w SZOKUJĄCYCH słowach o emeryturze Polaków. "Praca do 80. roku życia lub więcej". Czy ona OSZALAŁA?
  2. Córka znanego aktora zmarła w męczarniach na raka jajnika. Osierociła dwójkę dzieci
  3. Media przekazały dziś najgorszą możliwą wiadomość. Nie żyje znakomita polska aktorka
  4. Andrzej Duda pokazał co ma w koszyku wielkanocnym. Ogromne zaskoczenie
  5. Widzów "Kuchennych Rewolucji" wbiło w fotele, wściekły kucharz darł się na Gessler: "Zaraz mnie ch*j strzeli"
  6. Agnieszka ma najgorsze możliwe nazwisko. Gdy musi się przedstawić zalewa ją zimny pot

Źródło: POLITYCZEK 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News