Biskup nie żyje
unsplash.com Andres F. Uran
Klaudia Bochenek - 29 Października 2020

Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje uwielbiany biskup

Nie żyje szanowany i znany biskup - przykre informacje przekazała diecezja, z którą zmarły był przez długie lata związany. Z całej Polski płyną kondolencje. Duchowny był sławny na cały kraj za sprawą stworzonych przez siebie pieśni kościelnych.

Biskup odszedł w wieku 81 lat, całkowicie niespodziewanie, pozostawiając wiernych w żałobie. Z medialnych informacji wynika, że od dłuższego czasu zmagał się z chorobą, jednak nie podano do wiadomości konkretów. Dziś żegnają go wierni oraz duchowni, którzy od zawsze cenili jego pracę.

Biskup odszedł po długotrwałej chorobie

Nieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownuNieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownuCzytaj dalej

- Ze smutkiem informujemy, że po długotrwałej chorobie zmarł J.E. ks. bp Józef Zawitkowski. Kościół Łowicki dziękuje za Jego trud pasterski i poleca Go modlitwie. Terminy uroczystości pogrzebowych zostaną ustalone i podane do wiadomości. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie - czytamy na stronie diecezji łowickiej.

Biskup Józef Zawitkowski pracował jako biskup pomocniczy diecezji łowickiej w latach 1992–2013. Potem przeszedł na zasłużoną emeryturę. Wierni pamiętają go nie tylko z bycia poetą, ale także z przejmujących przemów. kazań radiowych z Bazyliki Św. Krzyża w Warszawie. Wierni na pewno pamiętają kazania radiowe z Bazyliki Św. Krzyża w Warszawie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

- Ze smutkiem przyjąłem dziś wiadomość o śmierci bp. Józefa Zawitkowskiego. Dziękuję Bogu za Jego wieloletnią posługę na rzecz Kościoła w Polsce. Niech pamięć o Nim trwa w pozostawionych melodiach, wierszach i pieśniach. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie… - przewodniczący Episkopatu, arcybiskup Gądecki, również nie mógł zostać obojętny na śmierć duchownego.

Rozgłośnia łowickiej diecezji nie została bierna na wiadomość, że nie żyje biskup, który miał duży wkład w życie Kościoła. Przypomina o pieśniach, których jest autorem, a które każdy śpiewał co najmniej raz w życiu, chociażby przy okazji pierwszej komunii świętej.

- Wszyscy rozpoznawali go po zawołaniu: „Kochani moi” Tak też zatytułowane są cztery tomy jego „Kazań Świętokrzyskich”. Skomponował małe formy muzyczne dla chórów i zespołów wokalnych, a także jest autorem tekstów pieśni religijnych, m.in. „Panie dobry jak chleb” „Abyśmy byli jedno”, a także „Panie zostań z nami”, „Jezu tyś drogą”, „Chwała moc i dziękczynienie” - czytamy na stronie Radia Victoria.

Dzisiaj grzeje:

1. Mamy potwierdzenie, właśnie przedłużono uciążliwy zakaz. Wiemy do kiedy potrwa, dotknie wielu Polaków

2. Premier ujawnił, co stanie się w przyszłym tygodniu. „Wydałem dyspozycję wszystkim wojewodom”

3. Rodzina pogrążona w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Gabriel Wiśniewski

Na razie nie poinformowano jeszcze o dacie pogrzebu ani o intencyjnych mszach świętych. Na pewno biskupa nie będzie mogła pożegnać rzesza wiernych - wszystko z powodu aktualnej sytuacji epidemiologicznej.

Wierni nie szczędzą kondolencji, a te masowo napływają przez media społecznościowe wprost do diecezji. Informacje odnośnie ostatniego pożegnania na pewno zostaną umieszczone tą samą drogą lub powieszone na drzwiach okolicznych kościołów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pies bardzo tęsknił za panem. Nagrano moment, w którym dostał niezwykły prezent, można się popłakać
  2. Adam Małysz w końcu się doczekał. Wielka radość w rodzinie skoczka, posypały się gratulacje
  3. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  4. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  5. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  6. Ogromny wyciek informacji w Samsungu. Rewolucyjny sprzęt z przyspieszoną premierą
  7. Kupiłeś ostatnio masło? GIS pilnie wycofał uwielbiane przez wszystkich, jeśli masz objawy, natychmiast skontaktuj się z lekarzem

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Facebook/W polityce

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News