Polscy biskupi wyjechali na urlopy. Ujawniono jak się bawią

Polscy biskupi wyjechali na urlopy. Ujawniono jak się bawią Źródło: Pixabay/kisistvan77

Jak spędza urlop biskup? Cała prawda została ujawniona. W tym roku ze względu na epidemie koronawirusa, wszyscy spędzają wakacje nieco inaczej niż dotychczas. Dotyczy to również księży, którzy także wykorzystują lato na beztroski wypoczynek. Właśnie ujawniono, jak dokładnie wyglądają ich wakacje.

Jak spędzają wakacje polscy biskupi? Zapewne wiele osób zadaje sobie to pytanie. Właśnie została ujawniona cała prawda na temat tego, jak wygląda letni odpoczynek duchownych. Jak oświadczają księża, odejście od codziennych spraw pozwala im nabrać dystansu oraz nowych sił do posługi. 

Jak spędzają wakacje polscy biskupi? Cała prawda ujawniona

Z powodu epidemii koronawirusa zmieniła się cała nasza rzeczywistość. Znane nam życie codzienne sprzed okresu pandemii nieprędko powróci, dlatego również wakacyjne urlopy wyglądają nieco inaczej niż dotychczas. Sytuacja oczywiście dotyczy wszystkich, w tym duchownych, którzy również chętnie wykorzystują letni czas na odpoczynek i oczyszczenie myśli. 

- Wykorzystujemy letnie miesiące na zaległe wizytacje i spotkania duszpasterskie, które ze względu na obostrzenia nie mogły się wcześniej odbyć. Do tego dochodzą także wakacyjne akcje, wizyty gości, tak więc różnych obowiązków jest w tym roku sporo - mówił metropolita lubelski abp Stanisław Budzik. Urlopy nie zawsze kończą się dla nich odpoczynkiem. Pomimo natłoku spraw starają się jednak znaleźć chwilę na zaplanowany urlop. 

- Zgodnie z biblijną opowieścią o stworzeniu, w której czytamy, że Bóg siódmego dnia odpoczął, staram się znaleźć czas na tradycyjny urlop. Jest niezwykle ważne, aby odejść od codziennych spraw i obowiązków, aby nabrać dystansu, nowych sił, zastanowić się nad różnymi kwestiami, ale także podziwiać piękno stworzenia - mówił abp Budzik w rozmowie z Interią. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Letni urlop jest dla księży chwilą na refleksje, ale także poddanie się urokom natury i możliwość podziwiania jej. Wielu z nich decyduje się również na odwiedziny swoich bliskich. Czasami jest to jedna z niewielu okazji, by zobaczyć rodzinę. Jak przyznają duchowni, odkąd pełnią funkcje duszpasterskie, forma ich urlopów znacznie się zmieniła. 

Z kolei abp Przybylski przyznaje, że urlop chętnie spędza w górach. Choć wiek i siły nie pozwalają mu już na zdobywanie najwyższych szczytów, wciąż chętnie przebywa te nieco łatwiejsze. Przyznaje również serwisowi Interia, że jego ulubionym widokiem jest Dolina Pięciu Stawów. 

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Nie żyje Marian Czajkowski

2. Sąsiedzi Kaczyńskiego przerwali milczenie. Zdradzili tajemnice życia obok prezesa

3. Szybko się przebadaj, jeśli widzisz u siebie 5 konkretnych objawów. Mogą zwiastować cukrzycę

Wszyscy duchowni zgodnie uważają, że dobrze spędzony urlop pozwala na powrót do domu z radością i pełnią nowych sił. Zaangażowanie przy codziennych działaniach staje się jeszcze większe. Metropolita lubelski życzył również, aby takim doświadczeniem mógł się cieszyć każdy, kto wybiera się na urlop. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wielka radość w domu Lewandowskich. Robert nie posiada się ze szczęścia, ogromne gratulacje
  2. Tragedia w piłkarskiej reprezentacji Ukrainy. Śmierć z powodu COVID-19
  3. Nikt nie wiedział. Niebywała wieść o b. pierwszej damie, wszystko zrobiono po cichu
  4. Służby są bezradne, żywioł nie ma litości. Za chwilę nadciągnie nad kolejne polskie miasta
  5. Na stronie Gienka Loski opublikowano smutną i ważną informację. Liczy się każde wsparcie
  6. 186 osób nie żyje, przybywa kolejnych ofiar. Polskie służby alarmują, sytuacja jest beznadziejna
  7. 500 plus nie jako gotówka, ale jako bon? Szefowa ZUS: pracujemy nad różnymi rozwiązaniami
  8. Prosty, a spektakularny. Niebywale cudowny przepis na farsz do pierogów, zachwyt wszystkich murowany
  9. TVP właśnie przekazało przełomowe wieści. Widzowie zaniemówili, decyzja jest nieodwołalna

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News