Biskup Stanisław Napierała powiedział wstrząsające słowa.
Pixabay WenPhotos
Jakub Kossakowski - 27 Maja 2020

Biskup Napierała: "Ja nie spotkałem jeszcze nikogo, któremu zależy na Kościele, żeby o kapłanach mówił źle"

Biskup Stanisław Napierała powiedział słowa, które mogą wywołać oburzenie. Odniósł się w nich do zarzutów, które aktualnie padają pod adresem Kościoła katolickiego. Co powiedział biskup podczas uroczystości udzielania święceń nowym kapłanom?

- Ja nie spotkałem jeszcze nikogo, któremu zależy na Kościele, żeby o kapłanach mówił źle. Boleje, bardzo boleje, gdy jakiemuś księdzu potknie się noga, gdy się dopuści grzechu, ale nie potępia. Nie potępia, ponieważ chce być w prawdzie, a prawda mu mówi, że on też jest grzechem dotknięty. Człowiek nieraz sięga po grzech, bo mu się wydaje, że będzie miał przyjemność, że tak będzie dobrze. Ale skoro grzech popełni, zwłaszcza grzech obłudy, a ma jeszcze trochę uczciwości w sobie, to zamilknie. Żeby w prawdzie mu ktoś nie powiedział: jesteś bez grzechu? - powiedział biskup Stanisław Napierała, przytaczany przez portal Interia.

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News