Pomysł biskupa poraził Polaków. Przed wjazdem do Warszawy chce postawić 8-metrową figurę Matki Boskiej

Pomysł biskupa poraził Polaków. Przed wjazdem do Warszawy chce postawić 8-metrową figurę Matki Boskiej Źródło: youtube/ mediatekajp2/

Biskup Romuald Kamiński poraził Polaków swoim pomysłem. Duchowny chce, by przed wjazdem do Warszawy stanęła ogromna, mierząca 8 metrów, figura przedstawiająca Matkę Boską.

Biskup podzielił się z rodakami swoim niebywałym pomysłem. Chyba nikt nie spodziewał się, że w jego planach pojawi się postawienie statuy Matki Boskiej Łaskawej i to w takim miejscu. Okazuje się, że duchowny ma ku temu bardzo ważny powód, a figura będzie przedstawiała coś niezwykle istotnego. 

Biskup Kamiński zdumiał Polaków swoim pomysłem. Przed wjazdem do Warszawy ma stanąć figura Matki Boskiej 

Jak donosi Interia, biskup Romuald Kamiński wszystko dokładnie zaplanował i wygląda na to, że jego pomysł niebawem się ziści. Zgodnie z założeniami duchownego, przy trasie S8 na obwodnicy Radzymina, na wjeździe do Warszawy, ma stanąć 8-metrowa statua przedstawiająca Matkę Bożą Łaskawą, trzymającą złamane strzały. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Pomysł wybudowania figury nie jest jednak bezpodstawny, gdyż takim sposobem diecezja warszawsko-praska chce upamiętnić stulecie bitwy warszawskiej 1920 roku.

- Chcemy w ten sposób podziękować Bogu za interwencję Najświętszej Maryi Panny i obronę przez nadciągającą w 1920 r. ze wschodu rewolucją - przyznał biskup Kamiński. 

Początkowo pomysł wywołał dość skrajne emocje w opinii publicznej, jednak wszystko wskazuje na to, że figura Matki Boskiej rzeczywiście stanie przed Warszawą. Statua ma być odlana z brązu i mierzyć 3 metry. Zostanie ustawiona na 5-metrowym postumencie, a wzorem ma być obraz przedstawiający Matkę Bożą Łaskawą, symbolizujący ochronę przed gniewem bożym, znajdujący się w kościele przy Świętojańskiej w Warszawie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Żona słyszała straszliwe krzyki z garażu. Prawie zemdlała, gdy odkryła największy sekret męża

2. Pilny alarm w całym powiecie, chłopiec nie żyje! Trwają poszukiwania zabójcy

Biskup pomyślał o wszystkim, dlatego miejsce, w którym stanie figura nie jest przypadkowe. 

- Chcemy, by była widoczna dla wszystkich, którzy będą wjeżdżać do stolicy, przypominając im nie tylko wydarzenia roku 1920, ale także, że patronką miasta i strażniczką Polski jest Matka Boża Łaskawa - powiedział.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Obliczono, który hit świąteczny zarabia najwięcej. Wyprzedził nawet "Last Christmas" 
  2. Rząd uregulował zasady dotyczące trzynastek. Ważne informacje dla emerytów  
  3. Bardzo smutne informacje o Andrzeju Grabowskim. Współczujemy
  4. Kiedyś nazywano ją najbrzydszą kobietą świata. Internauci oniemieli słysząc czym się dzisiaj zajmuje
  5. Przepis na kotlet schabowy Magdy Gessler rozsadza podniebienie rozkoszą! A przecież jej sztuczka jest bardzo prosta, każdy może ją zrobić

Źródło: interia 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News