Oburzające słowa biskupa Deca na Jasnej Górze: "Diabeł zrzucił szaty czerwone i przebrał się w szaty tęczowe"

Oburzające słowa biskupa Deca na Jasnej Górze: "Diabeł zrzucił szaty czerwone i przebrał się w szaty tęczowe" Źródło: YouTube - EWTN Polska

Biskup postanowił pójść w ślady jednego ze swoich przełożonych, decydując się na bardzo kontrowersyjną wypowiedź. Jego słowa szybko zyskały rozgłos, którego nie można nazwać pozytywnym. Pojawia się mnóstwo głosów krytyki.

Biskup musi liczyć się z wielką krytyką w związku z wypowiedzią, której ostatnio udzielił publicznie. Słowa znanego duchownego dotyczyły bardzo głośnego  tematu, jakim jest podejście Kościoła do homoseksualizmu. Ksiądz jasno przedstawił swoje zdanie na ten temat, w związku z czym doczekał się bardzo wielu głosów krytyki.

W internecie pojawia się wiele komentarzy na temat wypowiedzi, jakiej udzielił biskup Ignacy Dec. Duchowny przemawiał podczas pielgrzymki do Częstochowy, zwracając się do wiernych na temat homoseksualizmu, który jest według niego powszechnie promowany. Wyraźnie nie podoba się to przedstawicielowi Kościoła, który wygłosił swoje zdanie w skandaliczny sposób.

Biskup Ignacy Dec powiązał homoseksualizm z szatanem

- Starsi mówią, że nawet za czasów komunistycznych nie było takich zachowań i takich działań antykościelnych, bluźnierczych jak dzisiaj, że diabeł zrzucił szaty czerwone i przebrał się w szaty tęczowe. Wierni są dziś poniżani, ale nie przez wtrącanie do więzień czy tortury, jak to było w minionych czasach i jak to bywa i dziś w niektórych krajach azjatyckich czy afrykańskich - stwierdził biskup Ignacy Dec.

Słowa hierarchy wywołały olbrzymi skandal w internecie. Polacy nie potrafili uwierzyć, że po kontrowersyjnych słowach arcybiskupa Marka Jędraszewskiego którykolwiek ksiądz zdecyduje się powtórzyć taką wypowiedź, jednak okazało się, że wspomniany duchowny ma swoich zwolenników w strukturach Kościoła, którzy są gotowi głośno powtarzać te tezy.

Biskup Ignacy Dec wywołał skandal

- To skandaliczna wypowiedź. Nie mam pojęcia, czy on zdaje sobie sprawę z tego, że takie słowa mogą tylko sprawić, że pojawi się coraz więcej krytycznych głosów wobec działalności Kościoła. Takich księży powinno się uciszać - pisze jedna z internautek, która nie potrafi zrozumieć, dlaczego Ignacy Dec zdecydował się na takie słowa o homoseksualistach.

Dzisiaj grzeje: 1. Jej pies ośmieszał inne psy na spacerze. Wszystko się nagrało, popłaczecie się ze śmiechu
2. Kobiety z jednego rocznika dostaną 250 złotych więcej emerytury! Zobacz, czy jesteś na liście

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Trudno spodziewać się, by Dec został ukarany za swoje słowa, bo w teorii takie jest właśnie oficjalne stanowisko Kościoła, który nie popiera homoseksualizmu. Papież Franciszek sam mówił jednak, że należy tolerować każdego bliźniego i traktować go z szacunkiem, a słowa Deca stoją w sprzeczności z tym stwierdzeniem i doprowadzają do agresji wobec osób o innej orientacji seksualnej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pan młody uderzył żonę z całej siły podczas dzielenia się tortem weselnym. Goście byli WSTRZĄŚNIĘCI
  2. Kobieta wiozła kota do weterynarza, by go uśpić. Jego ostatni gest wzruszy was do łez
  3. Syn zarobił pierwsze pieniądze i obrzydliwie potraktował matkę. Jej ripostę zapamięta do końca życia
  4. Zamachowiec, który strzelał do Jana Pawła II wskazał miejsce. Chodzi o zaginioną w Watykanie 15-latkę
  5. Miał swoje niewolnice, wykorzystywał nawet 14-letnie dziewczyny. Nie żyje jeden z najbogatszych ludzi świata

Źródło: Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News