biodra choroba
Fot. Unsplash/Clarisse Meyer
Patryk Korzec - 11 Grudnia 2019

Masz krągłe biodra? Może grozić Ci poważna choroba

Biodra o krągłym kształcie mogą skutkować bardzo poważną chorobą. Choć dla wielu kobiet są marzeniem, a panowie często się za nimi oglądają, okazuje się, że związane są z bardzo nieprzyjemnymi dolegliwościami, z których wiele pań zupełnie nie zdaje sobie sprawy.

Krągłe biodra to cel wielu pań. Powszechnie uznawane są za wyjątkowo atrakcyjne, a kobiety męczącymi ćwiczeniami i odpowiednimi dietami usiłują upodobnić się do celebrytek, które z takich właśnie słyną. Trend ten zapisał się w pop kulturze, jednak niewielu zdaje sobie sprawę, z jak poważną chorobą może być to związane.

nowotwór szyjaWczesne objawy nowotworu, które ludzie ignorują. Przenigdy ich nie lekceważ, bo może być za późnoCzytaj dalej

Jak wskazują najnowsze badania, panie mogące się pochwalić krągłymi biodrami, są zagrożone bardzo poważną chorobą. To istotna wada zniewalającej figury, której z pewnością każda kobieta wolałaby uniknąć za wszelką cenę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

AdopcjaKażdy myślał, że suczka odwiedza grób właściciela. Prawda ścina z nógCzytaj dalej

Krągłe biodra mają związek z poważną chorobą

Jak podają naukowcy z University of Virginia School of Medicine, gen KLF14 wpływa diametralnie na komórki tłuszczowe. To przez niego one gwałtownie rosną, lecz na biodrach jest ich zdecydowanie mniej. Taka sytuacja sprawia, że kontrolowanie poziomu cukru we krwi jest trudniejsze. Wynika z tego, że kobiety, których biodra są wyjątkowo krągłe, są o wiele bardziej narażone na okropną chorobę - cukrzycę typu 2.

Co więcej, dzieje się tak zwykle u przedstawicielek płci pięknej, które odziedziczyły ten specyficzny gen po swoich matkach - również o krągłych kształtach.

- Były chwile, kiedy drapaliśmy się po głowach i naprawdę nie mogliśmy zinterpretować wyników. Musieliśmy spotkać się z dużą grupą naukowców z całego świata i wyciągnąć wnioski. "Cóż, a co z tym? A co, jeśli spojrzymy na to w ten sposób?” - tłumaczył dr Civelek, główny autor badań.

Wyniki badań są zadziwiające

Dzisiaj grzeje:

1. Syn brutalnie gwałcił matkę. Zgotował jej piekło, nie czuje się winny

2. Tomasz Lis pilnie przewieziony do szpitala, jego stan jest poważny. Wylądował na oddziale intensywnej terapii

Wyniki tych najnowszych badań są wyjątkowo zadziwiające, bowiem jeszcze do niedawna przypuszczano, że KLF14 działa wprost przeciwnie - obniża ryzyko cukrzycy u kobiet.

- Jedną z interesujących rzeczy jest to, że gdy spojrzysz na ten gen, nie ma on związku z całą tkanką tłuszczową, z twoim BMI. Korelacja dotyczy rozmieszczenia tłuszczu. Naprawdę potrzebowaliśmy czasu, aby się tego dowiedzieć - podkreślił naukowiec.

Jak dodał, wariacje tego genu wpływają na rozmieszczenie tłuszczu na brzuchu i biodrach kobiet, a dalszy efekt jest kaskadowy - pojawia się kolejny problem z usuwaniem cukru, a to z kolei może prowadzić do cukrzycy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe informacje ws. Tomasza Lisa. "Jego stan jest ciężki"
  2. Biedronka ogłasza nowe godziny. Ważne zmiany dla klientów
  3. Nie żyje 14-letnia gwiazda. Chłopiec zagrał w słynnym serialu
  4. Sytuacja wygląda bardzo groźnie. Ogromna awaria w Warszawie
  5. Przełomowe informacje, Agnieszka Woźniak Starak przerywa milczenie. Zrobiła relacje na żywo

NoworodekNoworodek urodził się wyglądając jak lalka z porcelany. Widząc jak się zmieniła przez 5 lat, żuchwa opada do samej ziemiCzytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News