Bill Gates ostrzega ludzkość przed nowym zagrożeniem. "Nie jesteśmy przygotowani"

Bill Gates ostrzega ludzkość przed nowym zagrożeniem. "Nie jesteśmy przygotowani" Źródło:

Bill Gates to najbogatszy człowiek na świecie, a jego majątek powoli zbliża się do granicy 100 miliardów dolarów. Gates nie spoczywa jednak na laurach i cały czas stara się zmieniać świat.

Na tegorocznym Światowym Forum Ekonomicznym w Davos Bill Gates ostrzegł ludzkość przed bioterroryzmem. Jego zdaniem nie jesteśmy przygotowani na taki scenariusz. Jeśli terroryści wymyślą sposób na użycie broni biologicznej, to możemy mieć do czynienia z prawdziwą katastrofą.

- Musimy rozważyć, jak będzie wyglądała nasza gotowość w przypadku celowo rozprzestrzenionej choroby. Jest bardzo trudno ocenić prawdopodobieństwo bioterroryzmu, ale potencjalne szkody przez niego wywołane mogą być ogromne - powiedział Bill Gates.

W swoim przemówieniu Gates namawiał zarówno rządy jak i prywatne podmioty do inwestowania w odpowiednie zabezpieczenia i środki prewencji.

Wydźwięk wypowiedzi Gatesa wzmacnia dołączenie jego fundacji do rządów Niemiec, Japonii i Norwegii w tworzeniu Coalition for Epidemic Preparedness Innovations (CEPI), która ma na celu badanie nad nowymi rodzajami szczepionek na nieuleczalne oraz ciężko uleczalne choroby.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News