Bill Gates to najbogatszy człowiek na świecie, a jego majątek powoli zbliża się do granicy 100 miliardów dolarów. Gates nie spoczywa jednak na laurach i cały czas stara się zmieniać świat.

Na tegorocznym Światowym Forum Ekonomicznym w Davos Bill Gates ostrzegł ludzkość przed bioterroryzmem. Jego zdaniem nie jesteśmy przygotowani na taki scenariusz. Jeśli terroryści wymyślą sposób na użycie broni biologicznej, to możemy mieć do czynienia z prawdziwą katastrofą.

– Musimy rozważyć, jak będzie wyglądała nasza gotowość w przypadku celowo rozprzestrzenionej choroby. Jest bardzo trudno ocenić prawdopodobieństwo bioterroryzmu, ale potencjalne szkody przez niego wywołane mogą być ogromne – powiedział Bill Gates.

W swoim przemówieniu Gates namawiał zarówno rządy jak i prywatne podmioty do inwestowania w odpowiednie zabezpieczenia i środki prewencji.

Wydźwięk wypowiedzi Gatesa wzmacnia dołączenie jego fundacji do rządów Niemiec, Japonii i Norwegii w tworzeniu Coalition for Epidemic Preparedness Innovations (CEPI), która ma na celu badanie nad nowymi rodzajami szczepionek na nieuleczalne oraz ciężko uleczalne choroby.

...

Zobacz również