Bilans wczorajszych zamieszek kibiców Legii w Madrycie. Są ranni i aresztowani

Bilans wczorajszych zamieszek kibiców Legii w Madrycie. Są ranni i aresztowani Źródło: fot. youtube.com/legionisci.com

Jak informowaliśmy wczoraj, tuż przed meczem Legii Warszawy z Realem Madryt (1:5) na ulicach stolicy Hiszpanii doszło do zamieszek z udziałem polskich kibiców. Hiszpańska policja była zmuszona do stanowczej reakcji. Dzisiaj znamy już bilans zajść - są ranni i zatrzymani Polacy. 

Wynik wczorajszego meczu fazy grupowej Ligii Mistrzów pomiędzy Legią Warszawą a Realem Madryt zszedł - przynajmniej w hiszpańskich mediach - na dalszy plan. Wszyscy za sprawą polskich pseudokibiców Legii, którzy na ulicach Madrytu urządzili wojnę przeciwko hiszpańskiej policji.

ZOBACZ TAKŻE - Zamieszki przed meczem Real Madryt – Legia Warszawa. „To wyglądało jak wojna!” (video)

Jak poinformowała hiszpańska policja, w wyniku zamieszek - które jej zdaniem wywołali polscy kibice - rannych zostało 8 osób, w tym 5 Polaków. Oprócz tego aresztowano 12 najbardziej agresywnych kibiców Legii Warszawy, którzy spędzą najbliższy czas w hiszpańskich areszcie. Ponadto kilka godzin wcześniej aresztowano 3 polskich kibiców, którzy zdemolowali jeden z madryckich barów, pobili pracujące tam kelnerki i próbowali ukraść kasę fiskalną.

ZOBACZ TAKŻE - Kibice Legii aresztowani w Madrycie. Zdemolowali bar, pobili kelnerki i chcieli ukraść kasę

Z kolei kibice Legii Warszawa przekonują w rozmowie z mediami, że zamieszki wynikły z powodu ciągłych prowokacji jakich miała dopuszczać się względem polskich kibiców hiszpańska policja.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

bh, źródło: tvn24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News