Nagły zwrot! Fani najbardziej kultowego show TVN powaleni na łopatki

Nagły zwrot! Fani najbardziej kultowego show TVN powaleni na łopatki Źródło: screen/youtube/ BigBrotherWielkiBrat

"Big Brother" jest najbardziej kultowym reality show, które kiedykolwiek zostało wyemitowane przez telewizję w Polsce. Program wzbudzał ogromne emocje i wywoływał wiele kontrowersji, jednak bezustannie cieszył się imponującą oglądalnością. Teraz po 10 latach od zakończenia emisji, wielkie show powróci na antenę. 

"Big Brother" na polskich ekranach zagościł w 2001 roku i od razu głośno uznano go za przełomowy. Dzięki niemu zupełnie zmieniło się postrzeganie programów typu reality-show, które od tej pory miały stać się dużo bardziej kontrowersyjne i bezpośrednie w swojej formie. Pierwsze trzy edycje programu emitowane były na antenie TVN, jednak z czasem format przejęła telewizyjna Czwórka. Cały pomysł polegał na zamknięciu w jednym budynku naszpikowanym kamerami kilkunastu osób i obserwowaniu ich 24 godziny na dobę, nawet w najbardziej intymnych sytuacjach. Tryb ich życia dyktowany był przez tajemniczy głos "Wielkiego Brata", wydobywający się z głośników. Ostatnia, 5. edycja zakończyła się w 2008 roku, a teraz zapowiadany jest wielki powrót kultowego show.

"Big Brother" wraca na ekrany

Jak podają media, już wkrótce fani doczekają się spektakularnego powrotu jednego z najlepszych show w telewizji. Co prawda telewizja TVN jeszcze nic oficjalnie nie potwierdziła, jednak program emitowany ma być na antenie TVN7. - Wiosną TVN7 pokaże kolejną edycję reality-show "Big Brother", który tym samym wróci do polskiej telewizji - możemy przeczytać na portalu Wirtualnemedia.pl. Pojawiły się głosy, że za produkcję odpowiedzialny będzie, tak jak w poprzednich latach, Endemol Shine Polska, jednak nie ma zbyt wielkich szans, by jedną z prowadzących znowu była Martyna Wojciechowska.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Spektakularny sukces kontrowersyjnego show

"Big Brother" wymyślony został w Holandii jeszcze w 1997 roku, lecz na oficjalną premierę czekano aż do roku 1999. Do naszego kraju format ten dotarł 2 lata później i wprowadzał również własny system nagród - pierwsze 3 serie oferowały zwycięzcy pół miliona zł, kolejna już tylko 100 tys., a ostatni sezon już tylko połowę tej kwoty oraz motocykl Harleya Davidsona. Do głosowania przystępowały zarówno osoby biorące w nim udział, jak i publiczność mogąca zadzwonić pod specjalny numer lub wysłać wiadomość SMS. Ciekawostką jest, iż w polskiej edycji głosem "Wielkiego Brata" był reżyser Jarosław Ostaszkiewicz, który z czasem został producentem 4. edycji reality show w TV 4.
ZOBACZ TAKŻE: 
    1. Skandal w DDTVN. Obrzydliwe komentarze Sołtysika do półnagiej kobiety
    2. To się skończy tragedią. Wielka afera wokół „Ślubu od pierwszego wejrzenia”
    3. Znaki zodiaku, które mają największy problem z ODCHUDZANIEM. Co powinny zrobić?
    4. Zdrada męża. Wiemy JAK SPRAWDZIĆ i co robić dalej PO ZDRADZIE
    5. „Poważny i okrutny atak”. Jasnowidz miał wizję o fali, która uderzy w Polskę. Mówi o ucieczce
Następny artykuł