Nadchodzi paraliż zakupów! Polacy będą odcięci od wszystkiego?
Karol Zaborowski - 12 Grudnia 2018

Nadchodzi paraliż zakupów! Polacy będą odcięci od wszystkiego?

Biedronka to jedna z największych sieci sklepów w naszym kraju. Jednak już w nowym roku może nas czekać prawdziwy paraliż zakupowy, a wszystko przez nową ustawę, którą chce wprowadzić rząd.

Biedronka podobnie jak wiele innych sklepów w całej Polsce już niebawem czekać będą poważne zmiany, które według specjalistów przyniosą więcej złego niż dobrego. Już teraz wiele ludzi narzeka na niekończące si kolejki w sklepach, w których spędzamy zdecydowanie zbyt wiele czasu. Jednak teraz czas ten, zamiast się zmniejszać, to wydłuży się i to znacząco.

Biedronka i inne sklepy zupełnie zmienią system kas

Polacy z roku na rok wydają coraz więcej pieniędzy, co bardzo pasuje wszystkim właścicielom sklepów, zarówno tych małych, jak i dużych. Jednak ich praca zostanie wywrócona dosłownie do góry nogami, a wszystko za sprawą jednej zmiany, którą chce prowadzić rząd. Zmiana ta dotyczy teoretycznie drobnej rzeczy, jednak według specjalistów w konsekwencji może nas czekać prawdziwy paraliż. Dotyczy ona wydawania paragonu. Do tej pory paragon wydawany jest wraz z ewentualną resztą w momencie, gdy zapłacimy za nasze zakupy. Jednak po wprowadzeniu zmian paragon wydawany będzie jeszcze przed uiszczeniem zapłaty. Według specjalistów przepis ten jest absurdalny, a co ważniejsze sprzeczny z prawem zarówno Polskim, jak i Europejskim. - Zgodnie z ustawą o VAT w przypadku zwykłych konsumentów warunkiem wydania paragonu jest dokonanie sprzedaży rozumianej jako wykonanie usługi lub dokonanie dostawy towaru. W konsekwencji, żeby mówić o sprzedaży, musi ona nastąpić, musi być zapłata i wydanie zakupów - stwierdził Wojciech Zajączkowski, z Katedry Finansów Publicznych Uniwersytetu Łódzkiego, w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
GrafikaLidl powinien przed tym ostrzegać! Rakotwórcza substancja w jedzeniuCzytaj dalej

Problemy, problemy i jeszcze raz problemy

Żeby tego było mało okazuje się także, iż zmiany mogą po prostu uniemożliwić Polakom zakupy. Brzmi kuriozalnie? Nic z tych rzeczy. Nowy przepis wprowadza jeszcze jeden problem, a mianowicie co w wypadku, gdy np. transakcja kartą nie przejdzie? Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że coraz mniej używamy gotówki, ponieważ karta płatnicza, jest zwyczajnie wygodniejsza. W takim wypadku pozostajemy z paragonem przebitym przez kasę w ręce, ale nie możemy zapłacić za zakupy. Co więcej, będzie to wymagało przeprogramowania wszystkich kas fiskalnych, a to wymaga przede wszystkim czasu, a także pieniędzy.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Monika Zamachowska nie mogła się tego spodziewać! Sprawy męża mocno ją zaskoczyły
  2. Znaki zodiaku zdradzają, jak dobry jesteś w łóżku! Będziecie w szoku
  3. Rydzyk wprost ZAATAKOWAŁ tysiące Polaków. Padły niesamowicie mocne słowa
  4. Znaki zodiaku podpowiadają: oto sześć najbardziej TOKSYCZNYCH par
  5. Największy skandal w historii M jak miłość! Oszalał!
Robaki w jajkachBiedronka musi się tego wstydzić! Robaki w popularnych produktachCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News