Koniec ściemniania! Tego o Biedronce nie wiedzieliście

Koniec ściemniania! Tego o Biedronce nie wiedzieliście

Biedronka stała się w ciągu kilkunastu lat najpopularniejszym dyskontem w Polsce. Sieć sklepów święci kolejne sukcesy i zamierza otworzyć jeszcze więcej placówek. W tym momencie pojawiło się jedno kluczowe pytanie, na które właśnie udzielono odpowiedzi.

Biedronka swojej popularności zawdzięcza nie tylko ogromne obroty, ale także duże zainteresowanie wśród potencjalnych pracowników. A dla nich, wiadomo, jednym z kluczowych aspektów jest wynagrodzenie. Nareszcie ujawniono konkretne stawki, jakie można otrzymać za pracę w sklepach spod znaku sympatycznego insekta.

Biedronka: tyle konkretnie zarabiają pracownicy

Autorem zestawienia, dzięki któremu udało się poznać szczegóły dotyczące warunków pracy w Biedronce, jest portal pracuj.pl. Według raportu "Kasjer na rynku pracy. Zarobki, rozwój i oczekiwania", 85 procent ankietowanych pracuje w oparciu o umowę o pracy. Jedna trzecia z nich potwierdziła, że każdego miesiąca dostaje premie za wyniki. - Choć znajdują się na najniższych szczeblach hierarchii, to właśnie oni budują nasze wrażenia w relacji z marką. Praca kasjera jest wymagająca, często ciężka fizycznie. Rynkowe doniesienia pokazują jednak, że płace kasjerów regularnie rosną, a pracodawcy wprowadzają programy rozwoju karier - stwierdza Rafał Nachyna, dyrektor zarządzający pracuj.pl. Stanowiska są w dużej mierze zdominowane przez kobiety. Panie stanowią aż 80 procent wszystkich pracowników na kasach. Płeć piękna wygrywa również zestawienie pośród kierowników sklepów i ich zastępców. W tych dwóch kategoriach stanowią odpowiednio 61 i 66 procentową większość. Przeciętne wynagrodzenie kasjerów plasuje się na poziomie 2000 złotych netto. Specjaliści mogą liczyć natomiast na wypłatę niemalże o połowę wyższą, wynoszącą 2900 złotych netto. Kierownicy sklepów spożywczych mogą każdego miesiąca liczyć na wpływ rzędu 4600 złotych "na rękę".DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Na jakie dodatkowe korzyści mogą liczyć pracownicy? Najbardziej popularne są bony towarowe przyznawane przez pracodawców. Dużą popularnością cieszą się również świadczenia socjalne, ubezpieczenia na życie oraz zagwarantowanie prywatnej opieki medycznej. Raport sporządzony przez pracuj.pl pokazuje jak wielką wagę pracownicy fizyczni przykładają do wynagrodzenia. Jedynie co trzeci badany stwierdził, że chciałby zmienić swoje stanowisko na wyższe, ale już prawie 80 procent ankietowanych rozważałoby przeniesienie się do innej firmy na to samo stanowisko, jeśli otrzymaliby gwarancję większych zarobków. Nie oznacza to oczywiście, że ścieżki rozwoju są pozamykane. - Zwykle zaczyna się od stanowiska kasjera czy też sprzedawcy-kasjera, a później można awansować na starszego sprzedawcę – kasjera, a następnie na zastępcę kierownika sklepu. W sieci Biedronka kierownik sklepu może awansować na kierownika sprzedaży produktów świeżych, na kierownika operacji i sprzedaży, później na starszego menedżera, nadzorującego pracę kilkudziesięciu sklepów, następnie dyrektora centrum dystrybucyjnego, aż na stanowisko dyrektora operacyjnego regionu - powiedziała Kinga Jagiełło-Kulesza, dyrektor działu HR Jeronimo Martins Polska. ZOBACZ TAKŻE
  1. Zdrowie Magdy Gessler jest zagrożone! Nie powinna nawet wychodzić z domu 
  2. Spełnia się czarny scenariusz dla TVP! Kurdej-Szatan podjęła ostateczną decyzję 
  3. Ile lat ma Barbara Kurdej-Szatan? Ta informacja totalnie was zaskoczy
  4. Grażyna Kulczyk z partnerem. Kim jest najbogatsza kobieta w Polsce
  5. Służba Ochrony Państwa nie zdała egzaminu? Ten film tego dowodzi 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News