Tego się nie spodziewaliśmy. Biedronka znalazła świetny sposób na ominięcie zakazu handlu w niedzielę. To nie jedyny sklep, który w taki sposób może sobie poradzić. PiS nie będzie zadowolony.

Na ten pomysł wpadło wcześniej kilka innych sklepów, ale nikt by nie pomyślał, że mogą nim teraz ominąć zakaz handlu, jaki planuje wprowadzić rząd Prawa i Sprawiedliwości. Ucieszą się nie tylko przedsiębiorcy, ale także kierowcy.

Prosty i genialny sposób

Biedronka planuje otworzyć przy stacjach benzynowych swoje sklepy. To proste rozwiązanie i luka w ustawie, dadzą zielone światło dla handlu w niedziele. Może to wyglądać tak, że obok stacji nie będzie małego sklepiku, a postawią wielki market.

Teraz zapis mówi dokładnie, że wyłączenie od zakazu handlu w niedziele dotyczy sprzedaży na stacjach paliw. Nie sprecyzowano, o jaki handel chodzi. Jeśli przyjmiemy, że budynkiem stacji jest postawiony tuż obok supermarket, to on będzie mógł w niedzielę handlować. Takie monstrualne stacje paliw, w myśl przepisów, będą mogły w niedziele handlować. Możemy mieć też do czynienia z działaniem w drugą stronę. Przy już istniejącym sklepie, otwierać będzie się jakaś malutka stacja paliw tylko po to, by supermarket handlował w niedziele. – mówi adwokat Maksymilian Graś z kancelarii KG Legal.

Wielkie zyski

W czwartek cofnięto zapis z projektu ustawy, który mówił o tym, że otwarte mogą być wszystkie stacje benzynowe bez względu na wielkość, ale za to mają koncentrować się tylko na sprzedaży paliw. Już teraz stacje paliw otwierają własne sklepy, ponieważ to druga część ich dochodów. Ta luka może da przedsiębiorcom potężny zastrzyk gotówki w planowane niedziele wolne od handlu.

Znając polską fantazję do naginania prawa, mogę stwierdzić, że zapewne znajdą się przedsiębiorcy, którzy będą chcieli – kolokwialnie mówiąc – „pojechać po bandzie” i nawet hipermarket otworzą w niedziele – dodaje Maksymilian Graś.

Źródło: money.pl

Z TAKĄ obstawą przy bankomacie nikt cię nie ruszy!


Po czym poznać, że jesteś wyjątkowo inteligentny? Oto 10 cech!

...

Zobacz również