Służby biją na alarm! Niebezpieczna bakteria w kolejnym produkcie Biedronki

Służby biją na alarm! Niebezpieczna bakteria w kolejnym produkcie Biedronki Źródło: youtube.com/jeronimo-martins

Biedronka zaliczyła poważną wpadkę. Jeden z produktów znajdujących się w ofercie popularnego dyskontu została zarażona niebezpieczną bakterią, która mogła zagrażać zdrowiu i życiu klientów. Konsumenci, którzy kupili niebezpieczny artykuł powinni go natychmiastowo oddać.

Biedronka i sanepid przestrzegają przed niebezpieczeństwem. Jeden z produktów popularnej sieci sklepów zawiera niebezpieczną bakterię, której skutki zażycia mogą doprowadzić do opłakanego stanu naszego zdrowia i życia. Nikt nie mógł się spodziewać, że należąca do portugalskiego Jeronimo Martins firma zaliczy tak niebezpieczną wpadkę.

Biedronka musi wycofać niebezpieczny produkt, nagła reakcja sanepidu

Produktem, o którym mowa są jajka Zdrovo Rodzinkovo, które cieszyły się wielką popularnością wśród klientów sklepu. Niestety, ale część partii zawierających produkt posiadała niebezpieczną salmonellę. Sanepid wydał specjalny raport, w którym potwierdził występowanie niebezpiecznej i prowadzącej do zatruć bakterii.

- Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności: stwierdzenie pałeczek Salmonella Enteritidis na powierzchni skorupek jaj. Zagrożenie: Obecność bakterii Salmonella Enteritidis na powierzchni skorupek jaj. Szczegóły dotyczące produktów: Produkt: Jaja Zdrovo Rodzinkovo 30 szt., klasa wagowa M, klasa jakości A, oznakowane kodem na skorupce: 3PL30051328K3, 3PL30051328K2. Kraj pochodzenia: Polska. Numer partii: data wraz z kodem znajdującym się obok oznacza numer partii produkcyjnej – 31-03 PWK93K3 A, gdzie lit. A stanowi numer zakładu pakowania jaj, tj. PL30225901
Producent: Fermy Drobiu Woźniak Sp. z o.o., Żylice 35A, 63-900 Rawicz. Zakład pakowania jaj: PL30225901
- czytamy w oświadczeniu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Fermy Woźniak przepraszają za zaistniałą sytuację

Za wystąpienie bakterii w produkcie przeprosili producenci jajek z Fermy Drobiu Woźniak. Zarządcy spółki stwierdzili, że jest to pierwszy raz, kiedy salmonella pojawiła się ich produktach. Pracownicy firmy zapewniają, że zdarzenie jest "incydentalne" i przeprowadzą kontrole w związku z niebezpieczeństwem wystąpienia bakterii.

- Podstawą zwrotu będzie etykieta produktu z wymienionym powyżej numerem partii (31-03 PWK93 K3 A // 31-03 PWK93K2A), bez konieczności okazania dowodu zakupu. Podkreślamy, że nasze cykliczne badania w ramach autorskiego programu EGGIDA nie potwierdziły obecności bakterii Salmonella Enteritidis w jajach i na skorupach jaj, jak również nie dotarły do nas żadne informacje na temat zachorowań u ludzi przez nasze produkty. Najważniejsze jest dla nas zdrowie i bezpieczeństwo konsumentów dlatego też w Fermach Drobiu Woźniak niezwłocznie rozpoczęliśmy postępowanie wyjaśniające, powołując Komisję, która bada przyczynę tego incydentalnego zdarzenia. Fermy Drobiu Woźniak przepraszają za zaistniałe niedogodności, jednocześnie informując, że zakupione produkty mogą Państwo zwrócić w miejscu zakupu - poinformowano na stronie internetowej producenta jajek.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Pola Raksa ma prawie 80 lat. Kiedy zobaczycie, jak DZIŚ wygląda, oszalejecie
  2. Marta Kaczyńska wyjawiła prawdę! Po latach opowiedziała, jaki NAPRAWDĘ był jej ojciec
  3. Agata Duda o strajku nauczycieli. Czy ona wie, co mówi?
  4. Małgorzata Rozenek przekazała radosną nowinę. Nadszedł dzień, na który czekała z niecierpliwością
  5. TVN robi co może. Ale Polsat puści dzisiaj wieczorem tak hitowy film, że Polacy oszaleją
  6. Czwarty rozwód to przy tym nic. Wiśniewski dopuścił się tak haniebnego czynu, że zdębiejecie

Źródło: Dziennik Zachodni

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News