Biedronka wycofuje popularny produkt z powodu salmonelli! Klienci w panice
.
Mikołaj Pilecki - 16 Grudnia 2018

Biedronka wycofuje popularny produkt z powodu salmonelli! Klienci w panice

Biedronka, jedna z najpopularniejszych sieci supermarketów w Polsce, wycofuje całą partię produktu. Państwowa Inspekcja Sanitarna poinformowała, że odnaleziono w niej bakterie salmonelli. Urząd odradza jego jedzenie.

Biedronka decyzją sanepidu musi wycofać ze swoich sklepów całą partię mrożonych jagód. "Jagody Leśne. Mroźna Kraina 300 g" zostały niedawno zbadane i w jednym z opakowań wykryto niebezpieczne dla zdrowia bakterie salmonelli. Wycofana ze sprzedaży partia nosi numer 405 8 254 4/1, 08:15. Mrożonką nadawała się do spożycia do września 2020 roku. Produkt wykonała firma Oerlemans Foods Siemiatycze Sp. z o. o. dla Jeronimo Martins Polska S.A., czyli portugalskiej korporacji będącej właścicielką Biedronki. PIS odradza jedzenie zakupionych jagód z tej partii. Istnieje bowiem niebezpieczeństwo, że opakowanie zostało zarażone salmonellą.

Biedronka nie po raz pierwszy sprzedawała produkty z salmonellą

Latem 2016 roku na półki sklepowe dostawcy wprowadzili skażone salmonellą jaja kurze. Aż dwie partie tego produktu nie nadawały się do bezpiecznego spożycia. Choć podobne przypadki nie zdarzają się często, Państwowa Inspekcja Sanitarna bacznie monitoruje trafiające na rynek produkty, szczególnie te narażone na rozwój bardzo niebezpiecznych dla człowieka bakterii. Zdarza się jednak, że do klientów trafiają naprawdę pokaźne ilości niebezpiecznych produktów. W 2010 roku np. do polskich supermarketów przywieziono aż 20 ton mięsa kurzego z salmonellą. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

PiSJarosław Kaczyński skrywa to przed światem. Szokujące rodzinne sekretyCzytaj dalej
Mięso przyjechało do Polski ze Słowacji, gdzie odpowiednio go nie sprawdzono. Sprawa wywołała aferę w tym kraju, ponieważ skażone mięso, zanim trafiło do Polski, zostało tam rozprowadzone. Ówczesny minister rolnictwa Republiki Słowackiej Zsolt Simon nazwał całą sytuację skandalem, dodając, że informacje podane na skażonych opakowaniach były sfałszowane. - To było mięso z posmakiem salmonelli. Nie umiem tego nazwać inaczej. W dodatku z ważną datą spożycia do 9 marca 2012 roku - powiedział mediom.

Także Lidl miał problemy z bakterią

Latem tego roku Lidl ogłosił, że wycofuje całą partię tatara wołowego właśnie w związku z salmonellą. Problem produktów z tą bakterią nie omija żadnego sklepu. - Zakład Przemysłu Mięsnego Biernacki Sp. z o.o. podjął decyzję o wycofaniu z rynku produktu Tatar wołowy 200 g z terminem przydatności do spożycia do 03/09/2018 o numerze partii 03218218. W badaniach wykonanych przez SANEPID stwierdzono obecność pałeczek Salmonella, przez co producent nie może zagwarantować pełnego bezpieczeństwa wskazanej partii produktu - poinformował wówczas sklep. Obrazy PikioObrazy PikioZOBACZ TAKŻE:

  1. Legendarny polski wokalista zamordowany przez męża swojej kochanki. Ona zginęła pierwsza, próbując go uratować
  2. Weronika Rosati KŁAMIE i wcale była bita? "Widziałam ją nago. Nie miała żadnych siniaków ani ran"
  3. Duży supermarket w Polsce całkowicie z tego zrezygnował. Starsi ludzie będą mieli problem
  4. Lidl poraził Polaków! Gigant szykuje coś lepszego niż 500+
  5. Rossmann szaleje na święta! Co warto kupić w okresie największej promocji

.Najohydniejsze znaleziska w jedzeniu z polskich sklepów, ostatni slajd tylko dla ludzi o mocnych nerwachCzytaj dalej
źródło: rmf24.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News