Groźna bakteria w produkcie Biedronki. Lepiej natychmiast wyrzućcie go do śmieci!

Groźna bakteria w produkcie Biedronki. Lepiej natychmiast wyrzućcie go do śmieci! Źródło: .

Biedronka może mieć poważne problemy. Główny Inspektorat Sanitarny właśnie opublikował oficjalny komunikat, w którym apeluje do klientów o wyrzucenie jednego z produktów, jaki znajdował się w sklepie. Czy sieciówka będzie miała problemy?

Biedronka może mieć problemy. Popularny dyskont właśnie pojawił się na nagłówkach niemal wszystkich gazet w Polsce. Okazuje się, że na półkach sklepu można było znaleźć produkt, który zawiera w sobie groźną bakterię.

Biedronka i groźna bakteria? Sanepid ostrzega klientów

Jajka, które cieszyły się w sklepie ogromną popularnością zawierają Salmonellę. Groźna bakteria może nie tylko zaszkodzić, ale i dramatycznie wpłynąć na zdrowie. Firma Fermy Drobiu Woźniak, która dostarcza do dyskontu jajka, właśnie wydała oświadczenie. Sprawa jest na tyle poważna, że sam Główny Inspektorat Sanitarny zdecydował się opublikować dokument, w którym nakazuje osobom, jakie zakupiły produkty, zwrócenie ich do sieciówki bądź wyrzucenie do kosza.

- Informujemy, że zakupiony produkt mogą Państwo zwrócić w miejscu zakupu, bez konieczności okazania dowodu zakupu - poinformował zarząd firmy.

Reakcja sklepu była natychmiastowa. Biedronka zapowiedziała, że osoby, które zakupiły jajka mogą je zwrócić bez problemu. Jednocześnie firma prosi, aby jajek pod żadnym pozorem nie spożywać.

- Firma poinformowała, że ww. partia produktu trafiła do jednego z 16 centrów dystrybucyjnych, a następnie do około 20 sklepów tej sieci - przekazał Główny Inspektorat Sanitarny.

Czy bakteria Salmonelli jest niebezpieczna? Lepiej wyrzucić jajka z Biedronki do kosza

Najczęściej znajdują się w jajach i mięsie drobiowym. Pałeczki Salmonelli dla człowieka są niezwykle niebezpieczne. Zarażenie bakterią może wywołać liczne choroby, które związane są z natychmiastową hospitalizacją.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zapalenie otrzewnej, ostre zapalenie trzustki czy groźne zapalenie płuc to tylko niektóre z chorób, które są konsekwencją zarażenia bakterią. Ta jest nie tylko dolegliwa, ale i niebezpieczna. Chociaż produkty pochodzenia zwierzęcego z pewnością zwiększają ryzyko zachorowania, to właśnie na producentach spoczywa odpowiedzialność za zachowanie wszystkich standardów. Tutaj, nie dopełniono obowiązków i groźna bakteria wraz z jajkami trafiła na półki Biedronki.

Jakiego produktu należy unikać? GIS ostrzega

Należy sprawdzić, czy jaja zakupione w sklepie nie mają następującej nazwy i partii: Jaja zdrovo Rodzinkovo 30 szt., klasa wagowa M, klasa jakości A, oznakowane kodem na skorupce: 3PL30051328K3. Towar można zwrócić do sklepu bez okazania paragonu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1.  Kinga Duda w CKM? Tego nikt się nie spodziewał po skromnej córce prezydenta!
  2. Legendarna polska aktorka zabiła siebie i swojego męża. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską!
  3. Koszmarny dramat Poli Raksy. Mąż bezlitośnie ją upokorzył, coś strasznego
  4. Córka Zbigniewa Wodeckiego jest przepiękna! To czysty ojciec
  5. Katarzyna Dowbor zetknęła się z niewymowną tragedią. Serce pęka

źródło: TVN.24

Następny artykuł