Wielkie zaskoczenie w Biedronce. Klienci mogą płacić DWA RAZY mniej!

Wielkie zaskoczenie w Biedronce. Klienci mogą płacić DWA RAZY mniej!

Biedronka kojarzy się ze świeżymi produktami i niskimi cenami, które przy większych zakupach potrafią zrobić różnicę. Tym bardziej zaskoczył jeden z użytkowników Wykop.pl, który na własne oczy przekonał się, że podobne produkty, tylko w innych opakowaniach, różnią się ceną ponad dwukrotnie!

Biedronka uchodzi w Polsce za jednego z potentatów w branży spożywczej. Sieć jest dostępna w niemal każdym miasteczku Polski. Klienci mogą kupować w niej nie tylko "spożywkę", ale też małe AGD-RTV, ubrania, czy sprzęty potrzebne w gospodarstwie domowym.

Znikają droższe Vegety, dwa razy tańsze leżą na półkach. Dlaczego?

Zarówno towary firmowe, znane na całym świecie, jak i wyroby tzw. marki własnej dostaniemy w Biedronce po okazyjnych cenach. Warto łapać się na okazje w stylu "2 w cenie 1", czy obniżki związane z kończącą się datą ważności. Mało kto spodziewałby się sporego rozstrzału cen w przypadku podobnych towarów. Jeden z klientów dowiódł, że dyskusja w tej sprawie - wszak temat nie jest znany od dziś lub wczoraj - ma sens.

Biedronka i inni sprzedają też produkty marki własnej. Nie wszystkie produkty znajdują uznanie

- W Biedronce wiele produktów jest produkowanych na zlecenie i sprzedawane pod ich marką. Czasem bywa, że są produkowane przez producentów droższych odpowiedników. Dlatego warto czytać etykiety - napisał na platformie Wykop.pl jeden z klientów. Wstawił zdjęcie półki sklepu, na którym widzimy segment z przyprawkami kuchennymi. Po lewej stronie 750-gramowa przyprawa firmy Culineo, a więc produkt tzw. marki własnej Biedronki w cenie 4,45 zł za sztukę. Po prawej stronie "firmowa" Vegeta o objętości 600 gramów. Koszt? 9,49 zł.

Ludzie nie czytają etykiet

Wniosek ze zdjęcia jest tym bardziej zadziwiający, że to ponad 2 razy droższa i mniejsza Vegeta jest kupowana częściej niż powszechnie rozumiana podróbka. Zdjęcie z wpisem wprowadziło na forum ożywioną dyskusję. Wykopowicze są podzieleni względem praktyki sklepowej, którą uwiecznił na zdjęciu jeden z klientów. Ale na tym nie zakończył on sprawy. Klient podjął się analizy składu umieszczonego na tyle przypraw. Sfotografował Vegetę i Culineo dowodząc, że są to produkty... tego samego producenta. Oba są produkowane w Chorwacji, zgadza się nawet sam skład - sól kuchenna, suszone warzywa (15,5 procenta składu), wzmacniacze smaku, cukier. Etykieta praktycznie identyczna, a więc produkt różni się jedynie marką i kolorem opakowania! Internauci są podzieleni w tej sprawie. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ: - Marki własne są tańsze nie dlatego że coś jest gorszej jakości, składniki albo proces. Marki własne są tańsze, bo: brak pośredników i reklamy. A skład trzeba czytać, wiadomo - pisze jeden z użytkowników. Inni twierdzą, że różnicę czynią same składniki, których jakość w firmowej Vegecie jest wyższa niż podróbce Culineo. - Skład może ten sam, ale składniki niekoniecznie. Sól czy warzywa w jednym produkcie to nie musi być ta sama sól co w drugim, nawet jeśli procentowo to taka sama zawartość - pisze inny z wykopowiczów. A jakie jest wasze zdanie w tej sprawie - stawiacie na firmowe produkty, czy raczej te marki własnej? A może oba rodzaje, w zależności od preferencji? screen Wykop.plZOBACZ TAKŻE:
  1. Przepowiednie na 2019. PRZERAŻAJĄCE! Najgorsze dopiero przed nami?
  2. Ile waży Magdalena Ogórek? Gwiazda jest bardzo szczuplutka
  3. Kaczyński odpalił bombę atomową! Lidl i Biedronka zrujnowane
  4. Lidl, Biedronka czy Auchan? W tym sklepie najszybciej zrobisz świąteczne zakupy
  5. Wyznanie Krzyśka: „To, co robi moja dziewczyna w łóżku jest obrzydliwe. Nikt nie chciałby mieć takiej żony”
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News