Właściciele Biedronki nie mieli wyboru. Polacy dostaną darmowe bony na zakupy

Właściciele Biedronki nie mieli wyboru. Polacy dostaną darmowe bony na zakupy Źródło: Wikipedia

Biedronka ma niezwykłą wiadomość dla swoich klientów. Na stronie internetowej portugalskiej sieci sklepów pojawiła się informacja o przyznaniu klientom darmowych bonów na zakupy! Nie jest to jednak akt dobrej woli ze strony koncernu, a wymóg prawny.

Biedronka jest jednym z najpopularniejszych sklepów wybieranych przez Polaków. Codziennie tysiące osób robi zakupy w jego placówkach. Ponadto Biedronka jest na szczycie listy firm, które odprowadzają największe podatki w naszym kraju. Jednakże systematycznie co jakiś czas pojawiają się kolejne skandale, związane zarówno z dostępnym tam towarem jak i sytuacją pracowników.

Teraz pojawił się jasny dowód, że praktyki Biedronki nie będą pozostawały bez echa. Firma została zmuszona przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta do opublikowania decyzji prezesa UOKiK na swojej stronie internetowej, dotyczącej nieprzestrzegania przez sieć przepisów, związanych z wadami towarów. Ponadto z tego względu została zmuszona do zorganizowania quizu, którego pierwsze 35 000 osób, które go rozwiąże otrzyma rabat w wysokości 10 złotych do wykorzystania w jej placówkach.

Biedronka upokorzona przez UOKiK

Decyzja, pogrążająca Biedronkę wydana została ostatniego dnia grudnia 2018 roku. Jak się okazuje, w ostatnich latach portugalska sieć sklepów wyrażała rażące niekompetencje pod względem przestrzegania jakości towarów, przez co wprowadzała swoich klientów w błąd.

Według UOKiK nie dokonywali pisemnego potwierdzenia ustnych zgłoszeń dotyczących wadliwego towaru. Ponadto poprzez wprowadzenie praktyk możliwości zwrotu towaru zakupionego na miejscu, bez informowania klienta o przysługujących mu prawach, osoba dokonująca zakupu wprowadzana była w błąd w zakresie prawa konsumenta.

Najpopularniejszy sklep w Polsce rozdaje bony

W związku z tą decyzją Biedronka, a właściwie spółka Jeronimo Martins Polska została zobowiązana do kilku rzeczy. Po pierwsze, do zorganizowania specjalistycznego szkolenia dla konsumentów, dotyczącego metod rozstrzygania sporów konsumenckich, za pomocą własnej strony internetowej. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W ramach szkolenia, na stronie internetowej zostanie zamieszczony również quiz, składający się z kilkunastu pytań, dotyczących wiedzy z zakresu rozwiązywania sporów konsumenckich.

Pierwsze 35 000 osób, które rozwiąże quiz, niezależni od wyniku otrzyma rabat w wysokości 10 złotych do wykorzystania w dowolnej placówce sieci Biedronka.

Na tę informację bardzo pozytywnie zareagowali konsumenci, którzy dzięki rozwiązaniu quizu, pogłębiającego swoją wiedzę o prawach i obowiązkach konsumenta będą mogli zrobić drobne zakupy w swojej ulubionej sieci sklepów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pola Raksa ma prawie 80 lat. Kiedy zobaczycie jak DZIŚ wygląda, oszalejecie
  2. Aktorzy "M jak Miłość" są PARĄ! Właśnie potwierdzili swój romans. Mamy zdjęcia!
  3. TVN robi co może. Ale Polsat puści dzisiaj wieczorem tak hitowy film, że Polacy oszaleją
  4. TVP przekazało tragiczną informację. Nie żyje 60 osób, właśnie schwytano sprawcę
  5. Wiemy kiedy i dla kogo będzie 13 emerytura. Haniebne słowa Kaczyńskiego
  6. Burza nad Polską zamieniła się w koszmar. 6 osób nie żyje

źródło: Super Express

Następny artykuł