Niewiarygodne! Biedronka rozbiła konkurencję w pył, Lidl zmiażdzony

Niewiarygodne! Biedronka rozbiła konkurencję w pył, Lidl zmiażdzony

Biedronka nie przestaje zaskakiwać Polaków. Jeszcze niedawno tysiące Polaków zachwyconych było niesamowitymi promocjami noworocznymi i specjalnymi ofertami, a teraz okazuje się, że sieć ma dla nas znowu niesamowite informacje. Najnowsze dane pokazują, że rozgromiła całą swoją konkurencję na polskim rynku. 

Biedronka od dawna wiedzie prym na polskim rynku - Polacy uwielbiają robić tam codzienne zakupy, a wyjątkowe promocje i niesamowite okazje sprawiają, że wolimy sieć z czerwonym owadem w logo od pozostałych marketów. Nie od dziś jednak wiadomo, że największym jej konkurentem jest Lidl, który raz po raz stara się zaatakować pozycję przeciwnika i podkraść jej klientów. Teraz okazuje się, że ten plan jednak chyba nie dojdzie do skutku, Biedronka bowiem po raz kolejny odniosła spektakularny sukces. Najnowsze opublikowane informacje nie pozostawiają złudzeń o tym, jak dokładnie ukształtowany jest polski rynek i w jaki sposób klienci lokują swoją sympatię.

Biedronka zmiażdżyła konkurencję

Analitycy Haitong Bank postanowili przyjrzeć się bliżej spółce Jeronimo Martins oraz ich efektom sprzedażowym. Jak się okazuje, mają oni bardzo dobre informacje dla właścicieli sieci Biedronka. Zdaniem specjalistów sieć zanotowała wzrost sprzedaży o 2% w ostatnim kwartale, co w porównaniu z 0,8% w III kwartale ubiegłego roku jest imponującym wynikiem. Prawdopodobnie tak znakomita poprawa jest skutkiem mniejszego wpływu zakazu handlu w niedziele oraz przedświątecznych zakupów, na które większość z nas wydała zdecydowanie więcej pieniędzy, niż zwykle. Dalej zwracają uwagę na to, iż IV kwartał 2018 roku był bardzo korzystny dla całej sprzedaży detalicznej żywności, co oczywiście bardzo wyraźnie widać było w sklepach Biedronka.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czekamy jeszcze na najważniejsze dane

Ten sukces z pewnością wbije w ziemie całą konkurencję sieci, analitycy podkreślają jednak, że wciąż nie ma jeszcze dokładnych danych za grudzień 2018 roku, które będą kluczowym elementem dla IV kwartału. Prognozowane 2% wzrostu sprzedaży jest zatem jedynie bezpieczną prognozą, która w rzeczywistości może być znacznie wyższa. Choć konkurencja sklepów, a zwłaszcza Lidl, jeszcze nie podały dokładnych informacji na swój temat, eksperci sugerują, że tak duży wzrost czyni Biedronkę liderem sprzedażowym w badanym kwartale i nie zapowiada się, by któraś sieć mogła jej znacząco w tej sytuacji zagrozić. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL: 
  1. Co się stało z Ewą Farną? Gwiazda niknie w oczach!
  2. Ile ma lat Omenaa Mensah? Zemdlejecie z niedowierzania! 
  3. Zderzenie z rządową limuzyną! W środku był znany minister, służby działają 
  4. Robert Janowski zgasił hejterów WOŚP. Zapamiętają tę lekcję do końca życia
  5. Oliwia Bieniuk opublikowała zdjęcie mamy, które rozrywa serce. Cała Polska chce pomóc
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News