Biedronka przygotowała coś wyjątkowego dla emerytów. Są zachwyceni

Biedronka przygotowała coś wyjątkowego dla emerytów. Są zachwyceni Źródło:

Biedronka należy do największych marek spożywczych na polskim rynku. Walczy nie tylko o klienta, ale i pracownika. Teraz właściciele sieci wpadli na pomysł, który zachwyci przede wszystkim... emerytów. Tego się nie spodziewali, prawdziwa innowacja!

Biedronka już od kilku dobrych miesięcy oferuje pracę emerytom. Początkowo marka rekrutowała ich, tak jak zwykłych pracowników w wieku produkcyjnym, czyli na łączone stanowisko kasjera i pracownika sklepu. O ile praca na kasie nie stanowi dla seniorów większego problemu, to już potencjalne wykładanie towaru na półki spędzało emerytom, chcącym sobie dorobić, sen z powiek. Jeronimo Martins przyjęło uwagi zgłaszane przez seniorów. A mianowicie - umożliwiło im pracę wyłącznie przy kasie.

Biedronka dostosowuje się do uwag emerytów

- Postanowiliśmy wtedy, że będziemy przyjmować ludzi na posady, gdzie do obowiązków będzie należeć tylko praca przy kasie, bez konieczności rozkładania towarów – powiedziała dla wyborcza.pl Katarzyna Scheer, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w Jeronimo Martins. Na otwarciu się Biedronki na grupę starszych pracowników skorzystał między innymi 73-letni pan Lech. Jak czytamy w internetowym wydaniu "Super Expressu", mężczyzna pracuje dziś na pół etatu jako kasjer. To wymiar, który go zadowala i pozwala dorobić do emerytury. Pracę zdecydowanie ułatwił fakt, że sieć nie oczekuje się od niego rozpakowywania towaru, a jedynie obsługi na kasie. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ – Cieszę się, że właśnie Biedronka pozwoliła mi pracować w tym wieku. Jestem zatrudniony na pół etatu. To bardzo dogodne, bo nie dałbym już rady pracować przez osiem godzin. Nie nadaje się już do rozpakowywania palet i dźwigania ciężarów. Na szczęście kierownictwo sklepu wyraziło zgodę, abym został wyłącznie kasjerem - tłumaczy dla se.pl. Zaznacza, że choć i taka praca jest w jego wieku męcząca, to rekompensuje ją jego smykałka do handlu i kontaktu z klientem. Szeroko rozumiana sprzedaż ciągnie się u niego od "pradziada". W połączeniu z aktywnym trybem życia, dają mu napęd do pracy, mimo że jest już po 70-tce.

Inna świadomość emerytów

Dłuższa praca niż jeszcze 30 lat temu utrwala się w świadomości Polaków. Powodów ku temu jest kilka. Wielu seniorów, podobnie jak pan Lech, nie wyobraża sobie odpoczywania i siedzenia w domu. Do pracy zmusza też coraz częściej wysokość samej emerytury - młodym pokoleniom wyliczane są zdecydowanie niższe świadczenia. Dla starszych pokoleń zarobek w Biedronce, nawet i na pół etatu, może być wyższy niż sama emerytura. Jak podaje portal Innpoland, sprzedawca-kasjer zarobi w Biedronce na początek 2650 zł brutto (pełny etat). Po trzech latach pracy pensja rośnie do 2950 zł, a w większych miastach do 3550 zł. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Biedronka, Lidl, Auchan czy Kaufland? Ujawniamy, gdzie zrobicie najtańsze zakupy
  2. Klienci wchodząc byli zagubieni. Biedronka nagle zmieniła kluczową rzecz
  3. Jutro Polacy oszaleją! Gigant lepszy niż Lidl i Biedronka wchodzi do gry
źródło: innpoland.pl Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News