Biedronka to wielka i rozpoznawalna marka, którą nie raz chętnie wykorzystują oszuści. Jak donosi portal niebezpiecznik.pl ostatnio ktoś próbował wyłudzić dane klientów podszywając się pod sieć sklepów i jej program „Karta Moja Biedronka”. Nacięci klienci nie kryją oburzenia.

Biedronka to jeden z popularniejszych dyskontów w Polsce. Kusi klientów nie tylko atrakcyjnymi cenami, świeżą żywnością, ale gęstą siatką sklepów, które obecne są w całym kraju.

Biedronka i jej program celami mailowego oszustwa

Jak na spożywczego giganta przystało marka ma też swoich przeciwników. Oszuści posuwają się do różnych czynów, głównie drogą elektroniczną. Tak też jest tym razem. Na poczcie email wielu z klientów Biedronki pojawiły się maile i sms-y podejrzanej treści.

– Gratulacje nasz kliencie. Otrzymujesz możliwość otrzymania nagrody karty Moja biedronka w kwocie 1000 zł wejdź na www.pko-bp.pl i kliknij w baner z biedronka – czytamy w portalu niebezpiecznik.

Okazuje się jednak, że zachęcający wiadomości to nic innego jak próba oszustwa. To stworzony z pełną premedytacją schemat, który służy zdobyciu prywatnych danych.

Serwis zweryfikował przy okazji treść podanej w komunikacie strony. To podróbka strony największego banku w Polsce. Znajdziemy tu logo Biedronki i programu, ale też artykuły informacyjne i o tematyce ekonomicznej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Najbardziej gorszące sceny z Biedronki, Lidla i innych polskich sklepów

Witryna zupełnie nie przypomina tej bankowej, przez co od razu można rozpoznać oszustwo. Jeśli zaś chodzi o rekomendowany program Biedronki to wiedzie do niego formularz, w którym wymaga się od nas podania adresu czy numeru telefonu.

Niebezpiecznik.pl podkreśla, że oszuści posuwają się jeszcze dalej. „Pragniemy Cię poinformować, że Twoja karta podarunkowa o numerze HXC344/066 z limitem 1 000 zł została przyznana. Prosimy o potwierdzenie swojego adresu e-mail, wówczas karta zostanie wysłana na wskazany przez Ciebie adres zamieszkania” – taka treść pojawia się po wysłaniu danych.

Serwis przypomina, że oszuści zastosowali w komunikacie sprytny zabieg językowy. Oferują bowiem nie kartę, a „możliwość otrzymania karty”. Nieświadomy użytkownik, jeśli wyłoży na tacy swoje dane, będzie później bombardowany mailingiem z ofertami, nie tylko z pko-bp.pl

Strona opisuje się na dole jako PKO BP. Przy czym nie chodzi tu o główny bank kraju, ale… forum Promocji Kultury Oszczędzania – Banki Polskie. Jak czytamy jest to „serwis informacyjny oraz forum do pisania opinii i komentowania artykułów oraz tworzenie rankingów i recenzji o produktach”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka właśnie skasowała Rossmanna. Dyskont zmiażdżył drogerię
  2. Meghan Markle jest W CIĄŻY! Dziecko przyjdzie na świat WIOSNĄ!
  3. Kaufland i Lidl mogą świętować! Biedronka upadnie?! Ogromne kłopoty sieci wyszły właśnie na jaw
  4. Chcesz, by twój pies żył długo? Musisz pamiętać o tych paru rzeczach
  5. Biedronka przygotowała coś wyjątkowego dla emerytów. Są zachwyceni

Biedronka, Lidl czy Carrefour? Wiemy, gdzie zrobicie najtańsze zakupy [RANKING]