Sieć supermarketów Biedronka lubi od czasu do czasu zaszokować opinię publiczną. Tym razem jednak jej pomysł wydaje się prawdziwym szaleństwem, przed którym ostrzegają eksperci. Już niedługo do oferty sklepu mogą wejść choroby. 

Na rynku dyskontów spożywczych cały czas brakuje rąk do pracy, dlatego też każdy z uczestników rynku stara się tej sytuacji zaradzić. Nieobecność choćby jednego pracownika jest dla sklepów ogromnym problemem, tak więc sięgają po wszelkie środki, by jak największa ich ilość stawiała się do pracy. Niestety taka polityka może doprowadzić do sporego zagrożenia zdrowia.

Mniej wolnego, wyższe płace

Wszystko spowodowane jest nowym programem premiowym, który Biedronka wdraża powoli, zaczynając od nieznacznej ilości swoich lokali. W założeniu ma on zniechęcić zatrudnionych do brania dni wolnych, nawet jeśli męczy ich choroba, np. grypa. Za brak tzw. L4 firma oferować będzie dodatek do pensji w wysokości aż 600 złotych. Jeszcze dwa lata temu stawka ta wynosiła jedyne 150 złotych.

– Dostaję 2300 zł brutto. Do tego teraz ta premia w wysokości 600 zł. Wiadomo, że to kupa kasy. Jak mnie nie rozłoży totalnie, to będę przychodzić chora do pracy. Gorzej z dzieciakiem. Tu nie będę ryzykować i samego z gorączką go nie zostawię – opowiada kobieta, pracująca a Warszawskiej Biedronce.

Związkowcy widzą niebezpieczeństwo

Nie we wszystkich kręgach pomysł przyjął się dobrze. Negatywne spojrzenie na tę sprawę ma „Solidarność” Biedronki, której szef Piotr Adamczyk uważa, iż przyczyni się to do większej zachorowalności wśród pracowników i klientów.

– Każdemu będzie zależało na tych pieniądzach, bo pensje nie są duże. Chorzy pracownicy na kasach będą więc normą. Szczególnie teraz w okresie jesienno-zimowym – stwierdził Adamczyk.

źródło: finanse.wp.pl

Nie chcesz mieć raka? Nie jedz TYCH rzeczy!

Zobacz również

11 straszliwych chorób, w których istnienie nie uwierzysz

Zobacz również