Ogromna burza w mediach, Lidl i Biedronka wprowadzają klientów w błąd? Tych zdjęć już nie zatuszują

Ogromna burza w mediach, Lidl i Biedronka wprowadzają klientów w błąd? Tych zdjęć już nie zatuszują Źródło: .

Biedronka i Lidl w ostatnim czasie zwróciły uwagę klientów na swoje produkty. Po raz kolejny konsumenci przyjrzeli się dostarczanym przez dyskonty towarom. Sprawę w Internecie skomentował Paweł Kukiz, a w dyskusję zaangażowane są już teraz wszystkie strony. Czy klienci się wściekną?

Biedronka darzona jest ogromnym zaufaniem przez polskich klientów. Zaufanie to jednak od czasu do czasu sklep traci przez niektórych konsumentów, którzy raz po raz zauważają coś niepokojącego w sprzedawanych przez firmę towarach. Tym razem chodzi o owoce i warzywa. Klienci spostrzegli, że nie nie pochodzą one od polskich dostawców, choć tak deklarują obie wielkie marki.

Biedronka i Lidl walczą o klientów. Czy nadszarpnęli właśnie ich zaufanie?

Biedronka razem z Lidlem stoją niemal na najwyższej pozycji w rankingach najpopularniejszych dyskontów w Polsce. Wszystko z powodu niskich cen, a także atrakcyjnych ofert, które regularnie pojawiają się w sklepach obu marek.

Hitem sprzedażowym od samego początku są warzywa i owoce, które zarówno w jednym, jak i w drugim sklepie pochodzą z polskiego rynku i od polskich rolników, co oczywiście bardzo podoba się Polakom.

Poseł Paweł Kukiz, znany ze swoich kontrowersyjnych poglądów politycznych i gospodarczych, a także z tego, że ma bardzo sceptyczne podejście wobec zagranicznych marek, jakimi są przecież Lidl i Biedronka, postanowił  sprawdzić, czy faktycznie znajdujące się produkty w obu sklepach naprawdę pochodzą od polskich rolników. Swoje zdanie przekazał, publikując na swoim Facebooku fotografie.

 - To jest ewidentne wprowadzanie konsumentów w błąd - napisał na Facebooku "udaremniając" spisek Biedronki i Lidla.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wydano oficjalne oświadczenia w sprawie

"Super Express" postanowił zbadać sprawę i skontaktował się z rzecznikami obu firm. Tak brzmią oficjalne oświadczenia.

 - To co jest dla nas istotne to przede wszystkim jakość naszych produktów, ale również ich pochodzenie. Zawsze gdy mamy możliwość współpracy z krajowym dostawcą stawiamy na polskie warzywa i owoce - czytamy komentarz rzecznika prasowego Lidla w artykule tabloidu.

Przedstawiciele Biedronki również zabrali głos w sprawie.

 - Podjęliśmy decyzję o niezwłocznym usunięciu błędnie oznaczonego towaru ze sprzedaży i od kilku dni nie jest on już dostępny dla klientów. Nasz dostawca wdroży działania naprawcze, które mają zapobiec tego typu incydentom w przyszłości - wyznał kierownik ds. Komunikacji Korporacyjnej.

Wyżej wymienione fragmenty oficjalnych odpowiedzi obu marek niestety utwierdziły tylko jeszcze bardziej Pawła Kukiza w przekonaniu, że nie warto ufać wspomnianym firmom.

Użytkownicy uważają jednak, że marki są uczciwie. Każdy może przecież się pomylić, a Lidl faktycznie przez większość czasu na swoim rynku oferuje polskie produkty, chyba że nie ma akurat do nich dostępu - co zgodnie z prawdą zostało wyjaśnione w oświadczeniu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co się dzieje z Roksaną Węgiel? Fani są zdruzgotani. Tysiące Polaków boi się o jej karierę, a wszystko przez zatrważającą wiadomość
  2. Czy Anna Jantar chciała, żeby Natalia Kukulska zajęła się muzyką? Jej wypowiedź jest szczera do bólu
  3. Stare zdjęcie księżnej Diany wielką sensacją. Dopiero teraz zauważyli na nim szczegół, który wszyscy przeoczyli
  4. Dramatyczna akcja ratunkowa w polskim mieście. Pies wtopił się w świeżo wylany asfalt
  5. O dramacie Agnieszki mówią wszyscy. Nikt jej nie szanował, bo była otyła
  6. Królikowski i Baron spotkali się na siłowni. Były chłopak Wieniawy nie przebierał w słowach

źródło: Facebook

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News