Biedronka pokonała Prawo i Sprawiedliwość oraz prezesa partii, Jarosława Kaczyńskiego! Zainicjowana przez PiS ustawa o zakazie handlu w niedzielę od kilku miesięcy utrudnia życie Polakom, którzy nie zawsze zaopatrzą się na niedzielę w zapas produktów, a także przedsiębiorcom, którzy z powodu zakazu stracili znaczną część zysków. Jednej z sieci udało się częściowo zażegnać problem.

Prawo i Sprawiedliwość zainicjowało projekt ustawy o zakazie handlu w niedzielę. Bardzo szybko doszło do jego wprowadzenia, jednak Polacy nie byli z tego powodu zadowoleni. Większość z nich nie mogła przyzwyczaić się do nowych zasad, a tylko nieliczne sklepy, zlokalizowane w miejscu obsługi pasażerskiej, pozostawały otwarte. Teraz mieszkańcy kolejnej miejscowości mogą cieszyć się z dużego supermarketu czynnego w każdą niedzielę.

Biedronka w Świeciu może od dziś sprzedawać we wszystkie niedziele – taki wyrok wydał Sąd Rejonowy w Świeciu. Batalia trwała dość długo. Rzeczona Biedronka znajduje się przy dworcu autobusowym, jednak nie ma w niej poczekalni dla pasażerów ani kas biletowych. Z tego powodu Państwowa Inspekcja Pracy była przekonana, że sklep nie powinien być otwarty w niedziele wolne od handlu. Inną opinię wydał jednak sąd, czym szczęśliwie chwali się właściciel sieci sklepów Biedronka, Jeronimo Martins.

Biedronka otwarta w niedzielę bez handlu.

Nasz sklep znajdujący się w Świeciu przy ul. Wojska Polskiego, na dworcu autobusowym, będzie czynny w nadchodzącą niedzielę w godz. 8-20. Zgodnie z przepisami ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, sklepy zlokalizowane na dworcach i w miejscach obsługi podróżnych mogą być otwarte również w niedziele wolne od handlu. Decyzja o ponownym otwarciu placówki w Świeciu w niedziele niehandlowe wiąże się z postanowieniem Sądu Rejonowego w Świeciu, który jednoznacznie uznał, że nasz sklep znajduje się na dworcu i w związku z tym, zgodnie z prawem, może być czynny w dni objęte ustawą o ograniczeniu handlu – informuje biuro prasowe Jeronimo Martins Polska S.A.

Choć można to uznać za wygraną i kolejny policzek dla PiS, ilość sklepów zamkniętych w niedzielę jest ogromna. Wśród nich aż 2,8 tys. to supermarkety sieci Biedronka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd buduje wielki, bezużyteczny most dla siostry Morawieckiego. „To prezent” za wasze pieniądze
  2. Tadeusz Rydzyk zajmie się kobiecymi piersiami! Aż trudno w to uwierzyć
  3. Makabra! Okrutnie zabił psa, bo chciał się zemścić na znajomej

MEMY po niedzieli bez handlu - jest jeden MOCNY!


Wiedziałeś, że te marki nie są już polskie?!