Biedronka nie odpuszcza. Wypowiedziała Orlenowi prawdziwą wojnę!

Biedronka nie odpuszcza. Wypowiedziała Orlenowi prawdziwą wojnę!

Włodarzom Biedronki nie trzeba przypominać, że konkurencyjność napędza sprzedaż. W odpowiedzi na ostatnie poczynania Orlenu sieć wypowiedziała mu prawdziwą handlową wojnę. Największy w Polsce sieć handlowa nigdy nie odpuszcza.

Od dłuższego czasu ceny masła w Europie i Polsce drastycznie rosną. Widząc to, Orlen postanowił, dodać do swojej oferty właśnie masło i to po bardzo niskiej, jak na obecną sytuację cenie. Na odpowiedź Biedronki nie trzeba było długo czekać.

Brak promocji

Państwowa spółka nie przeprowadziła żadnej kampanii reklamowej, ale jak podają źródła, wiele osób odwiedza ją tylko po to, by kupić tanie masło. Firma oferuje produkt w cenie 4,9 zł za 200-gramową kostkę, a warto pamiętać, że dziś cena 6 zł uważana jest za niewygórowaną. Biedronka pozostała czujna na poczynania Orlenu i błyskawicznie wystartowała z odpowiedzią.

Walka o sprzedaż

Sklep, tak samo, jak stacje paliw, nie uprzedził klientów o nowej wyprzedaży. Dziś i jutro Biedronka oferuje swoje masło w cenie 4,99 zł za kostkę, co może skutecznie powstrzymać wiele osób przed wycieczką na stację Orlenu. Warto pamiętać, że nie jest to najniższa cena, obecna na rynku. Tesco i Netto cały czas utrzymują swoje na poziomie 4,5 zł, a drugi ze sklepów wprowadził także ograniczenia na ilość jednorazowego zakupu do 5 kostek. źródło: next.gazeta.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News