Jajka z NAJPOPULARNIEJSZEJ sieci sklepów w Polsce są SKAŻONE! Pilnie je wyrzućcie

Jajka z NAJPOPULARNIEJSZEJ sieci sklepów w Polsce są SKAŻONE! Pilnie je wyrzućcie Źródło: Pixabay/jackmac34

Biedronka ma w swojej ofercie produkt, wobec którego zaszło podejrzenie skażenia. Klienci tej popularnej sieci sklepów powinni uważać przy robieniu zakupów. Należy unikać kupowania jajek, gdyż właśnie ich dotyczy ostrzeżenie wydane przez GIS.

Biedronka, a w zasadzie jej właściciel, portugalska spółka Jeronimo Martins Polska S.A. podjęła decyzję o natychmiastowym wycofaniu ze swojej oferty jednego z najbardziej podstawowych produktów spożywczych. Jak się bowiem okazało, na skorupkach jajek, które trafiają do punktów sieci Biedronka wykryto drobinki salmonelli. Pod żadnym pozorem nie powinno się ich spożywać, a już zwłaszcza w formie surowej,

GIS informuje o zagrożeniu. Biedronka wycofuje produkt

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie na swojej oficjalnej stronie internetowej. Jak podaje, na powierzchni skorupy jajek "zdrovo Rodzinkovo" w opakowaniach trzydzieści sztuk, klasie wagowej M i jakości A, wykryto ślady pałeczek salmonelli. Jajka te oznaczone są kodem: 3PL30051328K3, który jest widoczny na skorupce każdego jajka.

Informacja ta szybko trafiła do Głównego Lekarza Weterynarii. Ten zaś przekazał sprawę dalej i w konsekwencji objęto nadzorem miejsce pakowania jaj, a także całą fermę, dostarczającą jaja. Skażona partia zostanie wycofana z obrotu, jednak osoby, które już dokonały zakupu lub też dopiero planują to zrobić, powinny zachować szczególną ostrożność.

Firma Fermy Woźniak Sp. z o.o. z własnej woli podjęła decyzję o wycofaniu tej partii jajek z obrotu. Ustalono również, do których placówek mógł trafić zainfekowany towar. GIS przypomina także, że pałeczki salmonelli mogą się przyczepić do ludzkiej dłoni i przez to rozprzestrzeniać w sposób błyskawiczny. Zarażenie się jest w tym przypadku bardzo prawdopodobne, zwłaszcza przy nie przestrzeganiu ściśle zasad higieny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Salmonella: czym grozi?

Jest to rodzaj bakterii, które zagnieżdżają się w komórkach zarażonego organizmu. Z jej dwóch poznanych gatunków człowiekowi zagraża jeden. Uznaje się, że jest to najczęstszy powód zatruć pokarmowych u dzieci. Bakterie salmonelli wywołują chorobą zwaną salmonellozą.

Choroba ta może przebiegać różnorako, wszystko zależy od intensywności objawów. Nie należy jej jednak bagatelizować. Z pozoru "jedynie" zatrucie żołądkowe może przybrać formy niezwykle bolesne i uciążliwe. Wiele osób, które przeszły przez salmonellozę zgodnie twierdzi, że "nie życzyłyby tego najgorszemu wrogowi".

Najpopularniejszymi objawami są wymioty i biegunka - w takiej formie i sile, że należy zadbać, by nie odwodnić organizmu. Dla części ludzi może być znacznie bardziej niebezpieczna, zwłaszcza takich, które mają osłabiony układ odpornościowy lub zapalenia śluzówek. Pierwszymi objawami, prócz wymienionych wyżej są bóle głowy, brzucha oraz wysoka gorączka.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Zofia Marcinkowska mogła stać się legendą kina. W wieku 22 lat zabiła siebie i partnera
  2. Kinga Duda w CKM? Tego nikt się nie spodziewał po córce prezydenta
  3. Koszmarny dramat Poli Raksy. Mąż bezlitośnie ją upokorzył, coś strasznego
  4. Katarzyna Dowbor zetknęła się z niewymowną tragedią. Serce pęka
  5. Córka Zbigniewa Wodeckiego jest przepiękna! To czysty ojciec

źródło: Fakt

Następny artykuł