Biedronka zmieniła sposób płatności! Starsze osoby mocno się zdziwią

Biedronka zmieniła sposób płatności! Starsze osoby mocno się zdziwią Źródło: Fot. YouTube/ sebeq19801

Biedronka, najpopularniejszy sklep wielkopowierzchniowy w Polsce, ruszyła z nową metodą płatności. Choć firma była do tej pory zacofana w tym zakresie w stosunku do konkurencji, starsi klienci mogą się mocno zdziwić. Nie będzie już potrzebna ani karta płatnicza, ani gotówka.

Biedronka ruszyła z obsługą nowej metody płatności, która nie wymaga ani noszenia gotówki, ani karty. Wymaga za to konta w banku, aplikacji mobilnej i dostępu do Internetu. Informacja początkowo nie została oficjalnie podana przez spółkę Jeronimo Martins, a jako pierwszy uzyskał ją i rozpowszechnił portal Cashless. Nową metodą płatności, możliwą do wykorzystania w Biedronce, jest znany i wypracowany już w Polsce system Blik.

Rewolucyjny sposób płatności dostępny jest w każdym sklepie sieci wraz z płatnościami kartą, co też jeszcze niedawno było nowością. Na stronie sklepu widnieje nawet oficjalna instrukcja obsługi tej metody, która dokładnie wyjaśnia, jak prawidłowo korzystać z nowości.

Biedronka przyjmuje Blik

Największy w kraju sprzedawca detaliczny był do tej pory nieco z tyłu, jeśli chodzi o płacenie przez Internet. Przed supermarketem do metody przekonało się już wiele innych sklepów, a ich lista jest doprawdy pokaźna. Do tego dochodzą stacje paliw, sklepy internetowe, kina, a nawet biletomaty. Do przyjmujących płatności Blikiem należą: - Orlen, Shell, 1Minute, Aldi, Auchan, Dino, FreshMarket, Inmedio, Relay, Rossmann, Stokrotka, Super-Pharm, Twój Market, Żabka - sklepy. - Helios, Multikino,  Silver Screen - kina. - AliExpress, Allegro, Answear.com, Castorama.pl, CDP.pl, dominospizza.pl, ecarrefour.pl, empik.com, eobuwie.com.pl, folkstar.pl, Gino-rossi.com, Ikea.pl, Itaka.pl, Kazar.pl, Komputronik.pl, LeroyMerlin.pl, Media Expert, Merlin.pl, Nextbike OleOle.pl, OLX.pl (płatności za zamieszczenie ogłoszenia), Oponeo.pl, OtoMoto.pl (płatności za zamieszczenie ogłoszenia), Pakamera.pl, Pandora.net, PizzaPortal.pl, PolskiBus.com, Pyszne.pl - sklepy interntowe (przedstawiona została tylko część). W końcu do tego grona należeć będzie również najpopularniejsza sieć w naszym kraju.

Starsi klienci mogą być zaskoczeni

Polska jest liderem europejskich rankingów płatności kartą i zbliżeniowo. Także Blik zyskuje ogromną popularność, gdyż za jego pomocą można nie tylko płacić, ale również wypłacać gotówkę z bankomatu. Przez pierwsze 6 miesięcy 2018 roku skorzystało z niego aż 6 milionów Polaków. Przeprowadzono z jego pomocą aż 30 milionów operacji, czyli aż 131 tys. na dzień. Starsi klienci mogą być nieco zaskoczeni nową formą płatności w sklepie, głównie dlatego, że wymagane jest posiadanie aplikacji mobilnej banku, w którym posiada się konto, w telefonie typu smartphone, co może być dla nich sporym problemem.

Jak płacić Blikiem?

By dokonać płatności należy najpierw poinformować o tym sprzedawcę, następnie otworzyć aplikację bankowości mobilnej swojego banku, wygenerować kod Blik i wpisać go w terminalu płatniczym przed upływem określonego czasu (po nim kod zniknie). Na koniec potwierdzamy operację na telefonie, a wówczas wyznaczona kwota znika z naszego konta bankowego . ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Z ostatniej chwili: Według mediów podkomisja smoleńska Macierewicza została zlikwidowana
  2. Cała Polska modliła się za jej życie. Alżbeta Leńska przekazała radosną nowinę
  3. „Rodegang” dotrze do Polski. Potem będzie załamanie
źródło: finase.wp.pl Następny artykuł