Tyle od niedawna zarabiają nowi pracownicy Biedronki i Lidla. Bolesny cios dla nauczycieli

Tyle od niedawna zarabiają nowi pracownicy Biedronki i Lidla. Bolesny cios dla nauczycieli Źródło: pixabay/tariq786/

Biedronka i Lidl to lepsze miejsca pracy niż szkoła? Choć samo stanowisko może nie zachęcać, tak pensja jak najbardziej. Nauczycielom może nie spodobać się, ile zarabiają kasjerki i kasjerzy popularnych sieci handlowych.

Dla jednych praca w sklepie na kasie jest zajęciem bezwartościowym i jednym z najgorszych do wykonywania. By stanąć za ladą i obsługiwać klientów, nie potrzebujemy ukończenia wyższej uczelni. Często nawet osoby bez matury mogą znaleźć zatrudnienie jako sprzedawca. Jak się jednak okazuje ci, którzy pracują jako kasjer, mogą zarabiać więcej niż ci, którzy ukończyli wiele lat studiów i spełniają się w zawodzie. 

Biedronka - praca jednak nie jest taka zła? 

Biedronka pod względem zarobków, okazuje się nie najgorszym miejscem do pracy. Nawet dla osób, które dopiero co podjęły swoją pracę we wspominanym markecie, comiesięczne pensje będą już w wysokości co najmniej 2650 złotych brutto. Już po roku pracy mogą cieszyć się pierwszą podwyżką. Po upływie trzech lat pracownicy Biedronki otrzymują kolejną podwyżkę. Wtedy ich pensja wynosi co najmniej 2950 złotych brutto. 

Wysokość comiesięcznej pensji waha się również nie tylko w zależności od długości stażu, ale i lokalizacji, w której znajduje się market. W mniejszych miastach bądź miejscowościach kwota będzie różniła się od tej w dużych miastach. Przykładowo w Warszawie pensja pracownika Biedronki po trzech latach może wynosić nawet 3550 złotych brutto.

Jak wygląda pensja w Lidlu?  

Comiesięczna pensja w równie popularnej sieci handlowej - Lidl - choć jest bardzo zbliżona do pensji pracownika Biedronki, może robić dużo większe wrażenie. 

Wraz z nadejściem marca, płace w Lidlu wzrosły o ok. 9,2%. Ci, którzy postanowili podjąć zatrudnienie we wspominanym markecie, swoją pierwszą wypłatę otrzymują już w wysokości od 3100 złotych brutto, do aż 3850 złotych brutto. Po upłynięciu pierwszego roku pracy na podjętym przez siebie stanowisku, pracodawca podwyższa kwotę naszego wynagrodzenia. Wynosi wtedy ono w przedziale 3250-4050 złotych brutto. W momencie, gdy przepracujemy już dwa lata, nasza pensja będzie wynosiła od 3450 złotych do 4350 złotych brutto. 

Takie zarobki mogą robić wrażenie i zachęcać do podjęcia pracy w jednym z marketów. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Lata edukacji na nic? 

Jak się okazuje, nauczyciele mogą nie być specjalnie zadowoleni widząc zarobki pracowników popularnych sieci handlowych. Przypominamy, że aby zdobyć zatrudnienie na stanowisku kasjer/sprzedawca nie musimy ukończyć wyższej uczelni bądź jakichkolwiek studiów. Wystarczy nam ukończenie szkoły średniej. Bez obszernej wiedzy i wielu lat doświadczenia można zarabiać całkiem niezłe pieniądze. 

W przypadku nauczycieli sprawa wygląda nieco inaczej. By podjąć pracę w zawodzie, osoby zainteresowane posadą nauczyciela musiały skończyć wieloletnie studia, doszkalać się w wybranej przez siebie specjalizacji i pozyskiwać jak największą ilość wiedzy. Ilość egzaminów, które musiały zdać, by w końcu znaleźć zatrudnienie w zawodzie, może przerażać. Gdy jednak przetrwali całą drogę i wreszcie mają możliwość spełnienia zawodowego, mogą spotkać się z niemałym zaskoczeniem. Płace jakie otrzymuje osoba na stanowisku nauczyciela, jest zupełnie nieadekwatna w stosunku do jego wiedzy i wielu lat szkolenia się. 

Dyplomowany nauczyciel, po latach doświadczenia otrzymuje wynagrodzenie mniejsze niż 3500 złotych brutto. 

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL: 

  1. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską
  2. DRAMAT w M jak Miłość! Aktor wyrzucony z obsady za skandaliczne zachowanie
  3. Gwiazdor disco polo trafił do szpitala. Konieczna była operacja
  4. Julia Wieniawa szczerze o związku z 15 lat starszym mężczyzną. Baron będzie zły?
  5. Katastrofa smoleńska - nowe fakty. 2019 rok przyniesie rozstrzygnięcie?
  6. Martyniuk pojednał się z synem. W Wielkanoc przeżyją razem coś wyjątkowego

Źródło: POMORSKA

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News