Lepiej tego nie jedz. Popularne produkty z Biedronki i Lidla zawierają szkodliwy składnik

Lepiej tego nie jedz. Popularne produkty z Biedronki i Lidla zawierają szkodliwy składnik Źródło: Pixabay/igorovsyannykov

Biedronka i Lidl to najpopularniejsze w Polsce dyskonty. Większość mieszkańców naszego kraju ufa jakości dostarczanych przez obie marki produktów. Tymczasem, niektóre z nich zawierają bardzo szkodliwe dla organizmu substancje. Czytaj etykiety, aby ochronić swoje zdrowie.

Biedronka razem z Lidlem wiodą triumf wśród marek związanych z przemysłem spożywczym. To właśnie tutaj Polacy najczęściej robią zakupy, co świadczy o jakości produktów, które oferują obie firmy.

Wśród nich zdarzają się jednak takie, które nie są zbyt dobre dla naszego zdrowia, ponieważ zawierają w składzie substancję, która przyczynia się nawet do powstawania zawałów.

Biedronka i Lidl sprzedają produkty szkodliwe dla zdrowia

Wiele z produktów, które zakupić możemy w sklepach obu marek, zawiera olej palmowy. Znaleźć go możemy w słodyczach (batonach, czekoladach i cukierkach), ale także w różnego rodzaju bułkach, które oferuje dyskont. Między innymi w donutsach, ale także w pizzach, hot-dogach czy drożdżówkach. Warto więc czytać etykiety lub dopytać pracownika o skład poszczególnych produktów, w które chcemy się zaopatrzyć. Jest to szczególnie ważne w kontekście naszego zdrowia.

Olej palmowy sam w sobie nie jest niebezpieczny - o ile nie jest utwardzany. W tym sęk, że to właśnie jego utwardzona postać znajduje się zazwyczaj w produktach. Wszystko z dwóch powodów - olej jest tanim wypełniaczem, a dodatkowo znacznie potrafi wydłużyć datę przydatności do spożycia danego produktu. Producenci chętnie więc dodają go do wszystkiego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tymczasem każda jego ilość wpływa niekorzystnie na nasz układ metaboliczny. Olej palmowy zwiększa szansę na zachorowanie na cukrzycę typu II, podwyższa zły i obniża dobry cholesterol, powoduje miażdżycę, a w efekcie przyczynia się do powstawania zawałów, w skutek czego może dojść do przedwczesnego zgonu.

Warto więc unikać wszelkich słodyczy i bułek z dodatkiem oleju palmowego. Jeśli jednak nie możemy całkowicie z niego zrezygnować - chociaż ograniczmy spożywanie tego typu produktów. Rozsądne ilości tego składnika być może nie wpłyną aż tak drastycznie na nasze zdrowie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dominika Tajner ZROBIŁA TO na oczach milionów Polaków. ZMIAŻDŻYŁA tym Michała Wiśniewskiego
  2. Uwielbiany aktor "M jak Miłość" zmarł w męczarniach na raka. Bardzo bał się śmierci
  3. Gwieździe TVN rośnie brzuch. Jest w ciąży i twierdzi, że tak wygląda prawdziwa kobieta
  4. Bayern potwierdza szokujące doniesienia. Lewandowski okładał się z kolegą
  5. Szulim tłumaczy się z wpadek Big Brothera. "To trochę teoria spiskowa"
  6. Płacz dziewczynki poruszył ludzi na całym świecie. Dziś wiemy, jaka historia stoi za zdjęciem

 

źródło: Wikipedia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News