Kolejne ostrzeżenia sanepidu w tym tygodniu. Zakupy tych produktów mogą się skończyć tragicznie

Kolejne ostrzeżenia sanepidu w tym tygodniu. Zakupy tych produktów mogą się skończyć tragicznie Źródło: Wikipedia

Biedronka prawdopodobnie będzie musiała liczyć się z kolejnymi stratami. W wyniku ostrzeżeń sanepidu już w najbliższym czasie sklep najpewniej straci wielu klientów. Kupno niektórych produktów z oferty może zakończyć się tragedią.

Biedronka jest prawdopodobnie najpopularniejszym dyskontem w Polsce. Niemal każdy Polak robi zakupy w sklepach znanej firmy, która chwali się produktami o atrakcyjnej jakości w niskiej cenie. Czasami jednak okazuje się, że sprzedawane rzeczy nie są tak zdrowe, jak mówi się o tym w różnych reklamach. Przekonują o tym wyniki badań, które zaskoczyły wiele osób.

Okazuje się, że inspekcja sanepidu wykazała, że w sklepie znaleźć można produkty, które mogą wywołać bardzo poważne choroby. Dokładna lista została podana w celu uchronienia klientów przed strasznymi dolegliwościami, a szybsze jej rozpowszechnienie może uchronić większą liczbę osób. W tej sytuacji sieć będzie musiała mierzyć się z poważnymi konsekwencjami działania obcych firm.

Biedronka narażona na wielkie straty

Niedawno w sklepach Biedronka została przeprowadzona kontrola, z której wynika, że pewne produkty nie powinny trafić do sprzedaży. Główny Inspektorat Sanitarny informuje, że pod żadnym pozorem klienci nie powinni kupować danych towarów, bo może to zakończyć się poważną chorobą. Na krótkiej liście znalazło się zaledwie kilka produktów, jednak powinniśmy uważać na ich właściwości.

Wczoraj Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o jajkach, które miały w sobie Salmonellę. Natychmiast zareagowały władze spółki, które poinformowały o tym, że zwrócić trefną serię produktów można bez okazania paragonów. Dzisiaj znów pojawiły się informacje, które świadczą o tym, że w wielu polskich supermarketach i mniejszych sklepikach osiedlowych mogły się pojawić produkty, które mogą bezpośrednio zaszkodzić konsumentom.

Jajka ze sklepów Biedronka niebezpieczne. Sprawdź, czy nie masz ich w domu

Dowiedzieliśmy się, których produktów nie powinniśmy kupować w marketach w całej Polsce. To kiełbasa surowa - metka łososiowa MAP oraz mięso garmażeryjne z łopatki wieprzowej. Oba te produkty zostały oddane do sprzedaży przez tego samego producenta, którym jest P.W. KIER Elżbieta Klimacka, Zakład Przetwórstwa Mięsnego. Numer partii skażonego mięsa to 72.

Z pewnością wiadomość o mięsie, w składzie którego wykryto pałeczki Salmonelli, nie ucieszy nikogo. Aby uniknąć przykrych konsekwencji, należy unikać kontaktu z zakażonym mięsem. Pomóc mogą jedynie szybkie działania, które pozwolą poinformować wszystkich klientów o problemie, który nie zależy od sklepu.

- Główny Lekarz Weterynarii poinformował o powyższych wynikach Głównego Inspektora Sanitarnego, który następnie poinformował odpowiednie organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej o konieczności podjęcia działań w celu monitorowania wycofania kwestionowanej partii produktów z obrotu. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Świeciu do czasu podjęcia skutecznych działań mających na celu eliminację Salmonella, zakazał produkcji surowych wyrobów mięsnych niepoddanych obróbce termicznej w ww. zakładzie - dowiadujemy się w komunikacie GIS.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Władze sklepów oraz organy badające radzą, by jak najszybciej wyrzucić jedzenie wskazane na liście. Zapewne doczekamy się również przeprosin ze strony producenta.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Mucha wyrzucona z Festiwalu! Skandaliczne zachowanie aktorki zszokowało organizatorów
  2. Legendarna polska aktorka zabiła siebie i swojego męża. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską!
  3. Jeden szczegół na zdjęciu ślubnym Jolanty Kwaśniewskiej zmienia wszystko. Nikt go nie zauważył
  4. Niewiarygodne. Gwiazdor Tańca z Gwiazdami zdradził niemożliwe szczegóły rozwodu Wiśniewskiego
  5. Łzy wzruszenia w Kuchennych Rewolucjach. Rodzinny dramat rozerwał program
  6. Niespodziewany koszmar z ostatniej chwili. 35-letni gwiazdor zginął na planie

źródło: RMF FM

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News