Klienci Biedronki OKRADZENI. Możesz nie wiedzieć, że dałeś się złapać

Klienci Biedronki OKRADZENI. Możesz nie wiedzieć, że dałeś się złapać

CERT Polska informuje o niebezpiecznej kampanii wymierzonej w klientów sklepów Biedronka. Reklamy zachęcają do kupna bonu o wartości 50 złotych w bardzo atrakcyjnej cenie.

Cały czas słyszymy o kolejnych stronach zamieszczonych przez oszustów w celu wyciągnięcia z naszych kont bankowych pieniędzy. Strony takie są często skrupulatnie przygotowywane i wyglądają niemal identycznie jak domeny, pod które się podszywają. Dużo osób widząc atrakcyjną ofertę, zapomina o ostrożności, a to może okazać się dużym błędem. W tym przypadku kłamliwe banery reklamowe zachęcają do zakupu bonu do sieci sklepów Biedronka. Po wejściu w reklamę jesteśmy przekierowywani na podrobioną stronę sklepu. Gdy ofiara zdecyduje się na zakup, jej oczom ukazuje się także spreparowana strona do płatności, która udaje witrynę Dotpay. Oszuści zadbali nawet o certyfikat SSL, aby uwiarygodnić swoją stronę.

Klienci sieci Biedronka celem oszustów

Po wybraniu swojego banku przechodzimy do także podrobionego przez oszustów formularza logowania. W tle jednak nawiązywane jest połączenie z prawdziwą stroną banku. W tym momencie już tylko krok dzieli nas od stania się ofiarą internetowych złodziei. Jeśli podamy swoje dane logowania w podrobionym formularzu, będziemy mogli dokonać przelewu na podstawiony numer konta oszustów. Teraz złodzieje mając dostęp do naszego konta mogą pobrać z niego pieniądze. Obecnie fałszywe reklamy, jak i strony podrobione przez oszustów są już likwidowane. Jednak to nie jest jedyna taka akcja w internecie. W czasach gdy dużą część zakupów wykonujemy przez Internet naturalne jest, że pojawią się osoby chcące to wykorzystać. W sieci często mamy złudne uczucie bezpieczeństwa i zapominamy o zasadach zdrowego rozsądku. W realnym świecie przykładamy większą uwagę do tego typu prób oszukania nas, czas najwyższy, aby te zwyczaje przeszły również do naszej aktywności w internecie.
Zobacz także :
  1. Prawica chce rozszarpać Biedronkę! „Ohydna promocja, antypolska”
  2. Cała Polska udostępnia! Zwyrodnialec masturbował się przed 12-latką, złapmy go
  3. Ogromna ewakuacja baz wojskowych. USA grozi atakiem
Następny artykuł