Uważaj na taką kartę z Biedronki! Wyłudzacze cię wykorzystają

Uważaj na taką kartę z Biedronki! Wyłudzacze cię wykorzystają Źródło:

Biedronka jest jedną z najpopularniejszych w Polsce sieci supermarketów, w której każdego dnia robią zakupy miliony osób. Nikogo nie powinien więc dziwić fakt, iż internauci zainteresowali się kartami podarunkowymi, które oferowano im na różnego rodzaju stronach internetowych. Jak się jednak okazuje, trzeba z nimi bardzo uważać, gdyż oferują je zwyczajni naciągacze.

Biedronka bardzo często zachęca klientów do zakupów licznymi zniżkami, promocjami oraz akcjami marketingowymi. Podobna polityka, w połączeniu z szerokim wyborem produktów, uczyniła z sieci jedną z najbardziej znanych w naszym kraju. Niestety popularność Biedronki zwróciła uwagę nie tylko konsumentów, ale także oszustów. Wielu internautów znalazło na swej skrzynce elektronicznej wiadomości e-mail z bardzo realistycznie wyglądającą, poprawnie rozpisaną i zaprojektowaną grafiką, która informuje o wygranej karty podarunkowej o wartości 1000 zł do wydania na zakupy w supermarketach sieci.

Klienci sieci Biedronka mogli paść ofiarą oszustów! Nie daj się nabrać

Po kliknięciu w podany w mailu link zostajemy jednak przekierowani na stronę internetową, która informuje, że wcale nie jesteśmy zwycięzcami loterii, a jedynie możemy wziąć udział w konkursie. Oczywiście nie są to prawdziwe komunikaty, jednak oszuści wykorzystują fakt, iż chętni internauci rejestrują się w witrynie, wpisując wszystkie najważniejsze dane kontaktowe i zgadzając się na ich przetwarzanie. Niestety nie otrzymują tym samym szansy na wygraną. Prowadzący stronę korzystają jednak z wpisanych danych, sprzedając je innym firmom do celów marketingowych, łamiąc przy tym oczywiście szereg przepisów. Sprawa jest o tyle szokująca, że oszuści okazują się tym razem szczególnie perfidni i sprytni. W jednej z wiadomości sugerują bowiem, że współpracują z samą Biedronką, co nie jest oczywiście prawdą. Poza tym firmy odpowiedzialne za rozsyłanie maili, a także późniejszą sprzedaż danych, są leganie zarejestrowane, więc można znaleźć je we wszystkich oficjalnych spisach i rejestrach.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak służby próbują sobie poradzić z oszustami?

Co ciekawe, ci sami ludzie, którzy dziś podszywają się pod właścicieli sieci supermarketów, wcześniej okazali się odpowiedzialnymi za podobną aferę, związaną z darmowymi rzekomo biletami lotniczymi linii LOT. Krajowe służby wciąż nie zajęły się jednak tą sprawą, a tysiące kolejnych internautów ponownie daje się nabrać na fałszywe zachęty do wzięcia udziału w konkursach, które nie gwarantują im żadnych korzyści poza natarczywymi często połączeniami od telemarketerów.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Emerytura wyższa o nawet kilka tysięcy? Nowe rozwiązanie wchodzi w życie
  2. Rządowa komisja wzięła się za duży polski bank! Co z klientami?!
  3. Z samochodu wydobywał się przykry zapach. Odkrycie policji przechodzi ludzkie pojęcie
  4. Wjechał autem w uwielbianego gwiazdora disco polo i poważnie go zranił! Sprawa trafiła do sądu
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News