Ulubione i najpopularniejsze danie w Polsce będzie kosztować fortunę. Gigantyczna podwyżka cen

Ulubione i najpopularniejsze danie w Polsce będzie kosztować fortunę. Gigantyczna podwyżka cen Źródło: Pixabay.com/Squirrel_photos

Biedronka nie ma dobrych wieści dla wiernych klientów. Będą musieli pogodzić z podwyżką cen jednego z najważniejszych produktów polskiej kuchni. Od tej pory na przyrządzenie ulubionego obiadu trzeba będzie wydac o wiele więcej niż do tej pory.

Biedronka przez długi czas była uważana za jeden z najtańszych sklepów, w jakim można kupić wszystkie niezbędne artykuły, jednak nawet ta marka nie uchroniła konsumentów przed ogromną inflacją, jaką zaobserwowano w kwietniu bieżącego roku. Szczególnie rzuca się w oczy większa cena za jeden z ulubionych produktów Polaków.

Biedronka nie jest już taka tania. Drastyczny wzrost cen zaskoczy klientów

Biedronka i wszystkie inne sieci handlowe w kwietniu zaskoczyły klientów o wiele większymi cenami za część produktów. Było wśród nich mięso wieprzowe i drobiowe oraz wędlina. Ukochany przez tysiące rodaków kotlet schabowy nie był i nie będzie już tak tanim obiadem, jak do tej pory, bowiem za wieprzowinę trzeba zapłacić o 7,7% więcej niż w zeszłym roku i aż 9,9% więcej niż w marcu. Choć te liczby mogą wydawać się małe, to w rzeczywistości wydatki będą ogromne. Nawet jeśli kupuje się mięso wieprzowe raz w tygodniu, to w skali roku będzie to gigantyczny wydatek.

Nawet kupując inny rodzaj mięsa, nie da się zaoszczędzić, bowiem drób jest droższy o 1,2%, a wędlina o 2%. Nic dziwnego, ze wielu Polaków zapłaciło o wiele więcej niż w 2018 roku za przygotowanie identycznej biesiady z okazji Wielkanocy. Jednak nie tylko mięso jest zdecydowanie droższe - tak samo jest z warzywami. Podrożały o 16% w porównaniu z poprzednim rokiem, co może przypominać wzrost ceny cukru w ubiegłych latach. To gigantyczny wzrost ceny za konkretny produkt.

Kwiecień pozwolił zaobserwować jedną z największych podwyżek cen za produkty spożywcze ostatnich lat. Tak ogromnej różnicy, jaką widać między rokiem 2018 a 2019, już dawno nie było. Taka sytuacja sprawia, że prognozy na przyszłość są bardzo pesymistyczne.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wyższe ceny są uzależnione od dwóch czynników. Polacy będą wściekli

Jednym z powodów tak wyraźnej inflacji jest wzrost cen paliwa. Choć pozornie nie wydaje się ono związane z żywnością, to jednak benzyna jest niezbędna, aby przetransportować pożywienie, w tym mięso i warzywa, od producenta do sklepu. Właśnie dlatego produkty są coraz droższe.

Innym ważnym powodem, dla którego ceny tak drastycznie wzrosły, jest znienawidzony przez większość społeczeństwa zakaz handlu w niedzielę. Wszystkie sklepy chcą zminimalizować straty, na jakie naraża je ta ustawa i próbują ratować się nie tylko dłuższymi godzinami pracy w soboty, tak jak robi to Biedronka, ale także podwyższeniem cen swoich produktów.

Polacy mają jeszcze jeden powód, by nie lubić nowej ustawy, która zabrania otwierania sklepów w niedzielę. Konsumenci odczują różnicę w cenach bardzo dotkliwie, bowiem sytuacja będzie się raczej pogarszać. Jak na razie nic nie wskazuje na to, że ceny wrócą do poprzednich wartości, a wręcz przeciwnie. Powoli inflacja może stawać się jeszcze większa niż do tej pory.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agnieszka Radwańska z mężem w PnŚ. Fani: „Co ona zrobiła z twarzą?”
  2. Jolanta Kwaśniewska w młodości. Pierwsza Dama w długich włosach
  3. Wstrząsająca informacja TVP. Trwa dochodzenie przeciw żonie zabitego Adamowicza
  4. Dumny Andrzej Duda przekazał radosną nowinę dot. córki. Do Pałacu napływają gratulacje z całej Polski
  5. Kwota emerytury abp Głódzia poraża. Oszałamiające pieniądze
  6. W mediach Rydzyka doszło do ataku na produkcję Sekielskiego. Plaga pedofilii w Kościele nazwana wymysłem medialnym

Źródło: Money PL

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News