Bydgoszczanin twierdzi, że Biedronka oszukuje Polaków. Ma dowód, a sieć ma problem

Bydgoszczanin twierdzi, że Biedronka oszukuje Polaków. Ma dowód, a sieć ma problem Źródło: fot. wikipedia.org

Biedronka wpadła w poważne kłopoty. Popularny dyskont został oskarżony przez jednego z klientów o to, że oszukuje Polaków. Mężczyzna ma na to niezbity dowód, a to może oznaczać spore problemy dla znanej sieci.

Biedronka słynie z bardzo dobrych cen i tym zaskarbiła sobie sympatię i zaufanie milionów Polaków. Jednak co jakiś czas w mediach pojawiają się informacje o aferach z udziałem popularnej sieci należącej do spółki Jerónimo Martins. Ostatnia przykra sytuacja miała miejsce w Bydgoszczy. Jeden z klientów opisał oburzający incydent, który momentalnie rozprzestrzenił się w mediach i może wpędzić Biedronkę w poważne kłopoty. Powodem nowej afery był kawałek wędzonego łososia. Jego wagę określono na 125 gramów netto - tak przynajmniej można przeczytać na opakowaniu produktu. Jednak klient z Bydgoszczy postanowił zweryfikować tę informację i uzyskał zupełnie inny wynik. Okazało się, że po wrzuceniu na wagę łosoś ważył niespełna 119 gramów. Była to waga wraz z opakowaniem, co oznacza, że masa produktu przeznaczonego do spożycia wynosiła tylko około 108 gramów.

Biedronka ma poważny problem - klient zarzucił sieci oszustwo

Klient sieci Biedronka postanowił powtórzyć eksperyment. Przy okazji kolejnego zakupu tego samego produktu różnica była już mniejsza, nie mniej jednak wciąż nie zgadzała się z wagą deklarowaną przez producenta na opakowaniu. Sytuacja ta skłoniła bydgoszczanina do powiadomienia przedstawiciela o zaistniałym problemie. Teraz znany supermarket będzie musiał się tłumaczyć. Przedstawiciele sieci zapewnili, że kontrola u producenta ryb przebiegała prawidłowo i nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości w związku z wagą produktu. Sieć wysunęła również wątpliwości co do wagi, której użył oburzony klient. Taka waga musi być odpowiednio dostosowana, aby dać prawidłowy wynik.
WIĘCEJ INFORMACJI POD GALERIĄ I FILMEM:

Sieć wydała oficjalne oświadczenie w sprawie oskarżenia o oszustwo

Klient, który poczuł się oszukany, twierdzi, że jego waga była profesjonalna, a dokonany pomiar dokładny. W związku ze zgłoszeniem oraz przedstawionymi dowodami przedstawiciele sieci Biedronka obiecali dokładnie zbadać sprawę. W oficjalnym oświadczeniu napisali: – Zaznaczamy, że nie dysponując szczegółowymi danymi dot. zakupionych przez klienta produktów oraz wiedzą o tym, czy waga w domu klienta była prawidłowo skalibrowana, trudno jest nam jednoznacznie odnieść się do zgłoszenia. Niemniej jednak zobowiązujemy się kompleksowo zająć sprawą – zapewniła Biedronka. W chwili obecnej trwają szczegółowe kontrole, które mają wykluczyć podobne sytuacje w przyszłości.Najlepsze newsy dnia:

  1. Anna Przybylska PORONIŁA aż 2 razy?! Szczere wyznanie mamy aktorki
  2. Legendarna piosenkarka popełniła samobójstwo. Zaplanowała je ze szczegółami
  3. Fani wpadli w furię, kiedy Brodka wyszła z budynku TVN. "POJ*BAŁO SIĘ!"
  4. Agnieszka Chylińska zszokowała swoich fanów. "Aga, a kiedy ty powiesz sobie dość?"
  5. Nie żyje znany, polski muzyk. Przegrał z chorobą
  6. HGA Media - duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  źródło: INN:Poland Następny artykuł