Biedronka
youtube.com/Jerónimo Martins
Mateusz Wysokiński - 4 Maja 2019

Biedronka zapowiadała wielką rewolucję. Ogromne plany legły w gruzach, fatalne informacje

Biedronka ma wielki problem. Sieć dyskontów należąca do Jeronimo Martins obiecywała postawienie setek nowych sklepów w 2019 roku, a jak na razie nie zrealizowała swoich założeń nawet w procencie. Czy to oznaka nadchodzącego kryzysu firmy?

Biedronka od wielu lat stara się zdominować polski rynek sprzedaży w dyskontach i stawia coraz to nowsze sklepy. Rok 2019 miał być pod tym względem rokiem bardzo ważnym, ponieważ sklep obiecał powstanie setek nowych lokali. Jak na razie powstały jednak tylko dwa. Co stoi za takim zwrotem w polityce biznesowej Jeronimo Martins?

Biedronka zastanawia klientów. Niesamowity zwrot w polityce firmy

Mimo szumnych deklaracji o powiększeniu swoich wpływów, Jeronimo Martins nie zwiększyło ilości sklepów w Polsce. Niektórzy z obserwatorów rynku zaczęli się zastanawiać, czy sklep, który tworzył tysiące miejsc pracy i chwalił się wielkimi zyskami, przestał być opłacalny. Odpowiedź na to pytanie jest jednak zupełnie inna.

Ryszard Rynkowski, rodzinny dramatUsłyszał zarzuty, rodzina miała dość. Dramat Ryszarda Rynkowskiego się skończy?Czytaj dalej

Z racji zmiany polityki firmy, Biedronka zaczęła odchodzić od bycia dyskontem w sensie stricte. Teraz, sieć zamierza skupić się na rozwijaniu całkowicie nowych pomysłów i rozwiązań, a więc nie ma presji, aby stawiać na nowe otwarcia. Przyszłością ma okazać się przejęcie sieci Piotr i Paweł i otworzenie Biedronki dla bardziej ekskluzywnych i zamożnych klientów. Nie da się ukryć, że takie zagranie firmy zwiastuje całkowicie nowe rozwiązania, które już niebawem mogą zaskoczyć całą Polskę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

kinga rusinCzym naprawdę zajmuje się Kinga Rusin? Zadziwiające informacjeCzytaj dalej

Szef Biedronki uspokaja

Obawy o sieć dotarły do Portugalii. Pogłoski o stanie finansowym Biedronki postanowił zdementować sam szef Jeronimo Martins - Pedro Soares dos Santos. Według jego słów grupa regularnie podbija rekordy sprzedaży, a jej przyszłość jest całkowicie bezpieczna.

- W 2018 r. Grupa Jeronimo Martins po raz kolejny pobiła wszelkie rekordy sprzedaży – zarówno jako całość, jak i w przeliczeniu na poszczególne sieci – umacniając swoją pozycję lidera na rynkach, na których jesteśmy obecni. Łącznie w Portugalii, Polsce i Kolumbii mamy ponad 4 tys. sklepów i zatrudniamy ponad 108 tys. osób. Sprzedaż w skali Grupy po raz kolejny zwiększyła się o ponad miliard euro, dzięki czemu jesteśmy w gronie największych detalistów świata – pisze Pedro Soares dos Santos, prezes i szef rady nadzorczej Jeronimo Martins Group do akcjonariuszy spółki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVP: Nie żyje niemal najpiękniejsza kobieta na świecie. Odnaleziono jej ciało w pokoju hotelowym
  2. Izabela Skrybant-Dziewiątkowska podzieliła ogromny majątek! Kto odziedziczy miliony po gwieździe?
  3. Zenek Martyniuk nie może już dłużej milczeć. Ujawnia, jak było naprawdę z jego synem
  4. Sensacyjne doniesienia zagranicznych mediów. Księżna Kate będzie mieć czwarte dziecko?!
  5. Opadną Wam szczęki. Dominika Gwit mocno schudła, wygląda jak petarda (Zdjęcia)
  6. Porażające oświadczenie byłego polskiego premiera. Lekarz zdiagnozował u niego nowotwór

imięDamskie imiona, które najbardziej pociągają mężczyzn. Sprawdź, czy jesteś na tej liścieCzytaj dalej

Źródło: Inn Poland

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News