Biedronka i Lidl będą rozpaczać. Do Polski właśnie wkroczyła nowa sieć, ceny są śmiesznie niskie

Biedronka i Lidl będą rozpaczać. Do Polski właśnie wkroczyła nowa sieć, ceny są śmiesznie niskie Źródło: wikipedia.org autor nieznany

Biedronka, Lidl i inne popularne sieci supermarketów mają poważne powody do niepokoju. Z najnowszych informacji wynika, że do Polski wkroczyła własnie zagraniczna sieć dyskontów, która szczyci się rekordowo niskimi cenami. Zakupy w tym miejscu będą bardzo korzystne dla naszych kieszeni. Warto sprawdzić, co oferuje.

Biedronka ma kolejnego konkurenta na polskim rynku. Sklep, który pojawił się w jednym z miast, jest zdecydowanie tańszy niż dyskonty, do których uczęszczamy każdego dnia. Zakupy tam przełożą się na znaczne oszczędności. Polacy są zachwyceni ofertą. Już niedługo placówki marki powstaną w całym kraju. Media donoszą, że planowane jest otwarcie stu supermarketów.

Biedronka ma poważne powody do niepokoju

Mere to rosyjska sieć supermarketów zwanych "ultradyskontami". Ceny towarów sprzedawanych w tych sklepach są z założenia 20% niższe niż w miejscach takich jak Biedronka czy Lidl. Markety pod szyldem Svetofor działają z powodzeniem w Rosji, Kazachstanie, Chinach, Rumunii, Niemczech i na Białorusi. Korzystne ceny są wynikiem niskiej marży, współpracy z producentami, braku opłat dla przedsiębiorców, którzy chcą sprzedawać tam swoje towary, a także rezygnacja z innych opłat, które zazwyczaj są ponoszone przez wytwórców żywności. Większość asortymentów Mere zajmują towary spożywcze. Nie brakuje jednak także artykułów przemysłowych. Sieć właśnie weszła o Polski. Pierwszy market został otwarty w Częstochowie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Sklepy Mere cechują się bardzo nietypowym wyglądem. Nie znajdziemy tam żadnych półek. Towary ustawione są na paletach, na których dotarły do dyskontu. Słodycze znajdują się w dużych, zbiorczych opakowaniach, a wędliny i sery - w przemysłowych chłodziarkach. Nie ma wystaw i ozdobnych witryn. Markety Mere przypominają hurtownie, które były bardzo popularne przed dwiema dekadami. Trzeba jednak pamiętać, że kluczową zaletą tej marki mają być atrakcyjne ceny. Estetyka gra zdecydowanie drugorzędną rolę. 

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie wprowadzono nagłą zmianę. Rząd potwierdził, obowiązuje od jutra
2. Tysiące fanów czekało na wieści. Rodzina przekazała właśnie pilną wiadomość o Jerzym Stuhrze
3. Jedno ziarenko może zabić. 4-latek trafił do szpitala z silnym zatruciem

Na terenie naszego kraju ma pojawić się 105 sklepów. To stosunkowo niewiele. Biedronka może pochwalić się około trzema tysiącami marketów. Eksperci uważają, że specyficzne warunki panujące w dyskontach sieci Mere mogą nie przypaść do gustu części Polaków, szczególnie tych, którzy podczas codziennych zakupów sięgają po marki premium oraz towary charakterystyczne dla różnych regionów świata. Osoby, które potrzebują podstawowych produktów w atrakcyjnych cenach będą z kolei zachwycone. Kwoty na zdjęciach publikowanych przez klientów z Częstochowy są oszałamiające. Za 6 kilogramów proszku do prania zapłacimy w Mere niecałe 12 złotych. Myślicie, że nowa sieć będzie lepszym wyborem, niż Biedronka?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ojciec przez lata liczył wszystkie wydatki na córkę. Na 18. urodziny wręczył jej rachunek, kwota powala
  2. Anna Lewandowska trzeci raz zostanie mamą? Jej słowa nie pozostawiają wątpliwości, wszystko już jasne
  3. Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat ws. noszenia maseczek
  4. Rząd podjął decyzję w ostatniej chwili. Emeryci zdruzgotani
  5. Niestety, już nic nie można zrobić. Potwierdziła się smutna wiadomość dotycząca Michała Szpaka
  6. W głowie się nie mieści. Oficjalnie wprowadzono listę zakazanych piosenek na polskich ślubach
  7. 1200 zł dla prawie 60 tys. Polek. Niewiele osób wie, że po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  8. Karol Okrasa zrobił kotlety mielone inaczej niż wszyscy. Ogromna rewolucja smaków, niemożliwie przepyszne
  9. Krzysztof Jackowski przepowiedział, co stanie się w Polsce we wrześniu. Czy uczniowie wrócą do szkół?

Źródło: Wirtualna Polska

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News